عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خانه » دانلود » پماد فنی توئین چیست و چه کاربردی دارد ؟

اطلاعیه سایت

پماد فنی توئین چیست و چه کاربردی دارد ؟

به گزارش جدید 96 ،

پماد فنی توئین چیست و چه کاربردی دارد ؟

پماد فنی توئین چیست و چه کاربردی دارد ؟

منبع مطلب

فنی توئین (Phenytoin) از داروهای ضد صرع است که بصورت موضعی و با عنوان پماد فنی توئین برای تسریع در بهبود زخم های عمیق و جای عمل به کار می رود. در صورتی که این دارو به صورت صحیح و با میزان مشخص شده مصرف شود عوارض خاصی ندارد.
برخی داروها علاوه بر کاربردی که در رفع بیماری‌های خاص دارند در شکلی دیگر و برای رفع مشکلات دیگری هم می‌توانند مفید باشند. فنی توئین از داروهایی است که کاربرد اصل آن در رفع علایم مربوط به بیماری صرع می‌باشد اما به صورت موضعی برای موارد دیگری همچون بهبود زخم‌های بعد از عمل‌های جراحی همچون عمل سزارین هم استفاده می‌شود.

پماد فنی توئین

پماد فنی توئین چیست؟

فنی توئین (Phenytoin) از داروهای ضد صرع است که به صورت موضعی و با عنوان پماد فنی توئین برای تسریع در بهبود زخم‌های عمیق و جای عمل به کار می‌رود. این دارو باعث مهار ساخت یا ترشح کلاژناز توسط فیبروبلاست‌های پوستی می‌شود.

اشکال مخالف این دارو به صورت قرص، کپسول، آمپول و سوسپانسیون می‌باشد که نوع پماد آن برای رفع سوختگی و بهبود زخم‌های پوستی مفید است.

پماد فنی توئین

موارد مصرف، عوارض پماد فنی توئین  :

موارد مصرف : بهبود زخم های عمیق و جای عمل
عوارض : بثورات جلدی (در موارد نادر)

مقدار و نحوه مصرف :

بهتر است تعداد دفعات استعمال این دارو توسط پزشک تعیین گردد اما به طور معمول به منظور درمان التیام زخم‌های پوستی در بزرگسالان روزانه یک الی دوبار به موضع مالیده می‌شود.

نکاتی که در ارتباط با مصرف این دارو باید بدانید :

۱ – در صورتیکه با مصرف این پماد هیچ گونه علایمی مبنی بر بهبود زخم صورت نگرفت با پزشک خود برای ادامه یا قطع درمان مشورت کنید.
۲ – بعد از استعمال این دارو دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.
۳ – دارو را مطابق دستور پزشک استفاده کنید.
۴ – فرم خوراکی این دارو ممکن است عوارض خاصی به دنبال داشته باشد.

harfetaze.com

پماد فنی توئین چیست و چه کاربردی دارد – مجله اینترنتی …

harfetaze.com › پزشکی و سلامت

۲۱ ساعت پیش – فنی توئین (Phenytoin) از داروهای ضد صرع است که بصورت موضعی و با عنوان پماد فنی توئین برای تسریع در بهبود زخم های عمیق و جای عمل به کار می رود.

موارد و عوارض مصرف فنی توئین کرم (PHENYTOIN …

www.porseshkadeh.com/mob…/موارد-و-عوارض-مصرف-فنی-توئین-کرم-(PHENYTOI…

موارد و عوارض مصرف فنی توئین کرم (PHENYTOIN (TOPICAL)) چیست؟ منع مصرف و تداخل دارویی فنی توئین کرم چیست؟, پرسشکده: مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران، بانک سوال و جواب فارسی، میان انبوه پرسش و پاسخ های فارسی، جواب سوال های خود را بیابید.

اثر پماد فنی توئین در پیشگیری ودرمان درماتیت ناشی از …

pajouhan.mubabol.ac.ir/webreport/view.action?webreport_code=1000…

فنی توئین با توجه به مکانیسمهای مختلفی که در ترمیم زخم دارد (تحریک تکثیر فیبروبلاستها ،تسهیل در رسوب کلاژن ،آنتاگونیست گلوکوکورتیکوئیدها ،فعالیت ضد … ۴ هدف کاربردی در صورت نتایج مثبت طرح ،استفاده از پماد فنی توئین دردرمان وپیشگیری از درماتیت ناشی از رادیوتراپی ۵ فرضیه ایا پماد فنی توئین در …

بررسی بافتی اثربخشی پماد موضعی فنی توئین سدیم% ۱ …

www.sid.ir/Fa/Journal/ViewPaper.aspx?id=67741

توسط ریاحی سیمین

هدف: ارزیابی تاثیرات بافتی پماد فنی تویین سدیم ۱ درصد و وازلین بر ترمیم زخم باز پوستی موش در فازهای التهاب، تزاید و تجدید ساختار مواد و روشها: در این تحقیق که به روش تجربی است زخمی دایره ای به قطر حدود ۲ cm در پوست ناحیه پشت گردن ۶۰ سر موش صحرایی نر بالغ از نژاد Wistar به وزن ۲۲۵ ± ۲۵ گرم تحت بیهوشی ایجاد شد.

فنی توئین Phenytoin | دانشنامه پزشکی

medplus.ir/فنی-توئین-phenytoin/

۱۸ خرداد ۱۳۹۳ – فنی توئین چیست؟ فنی توئین (Phenytoin) یک داروی ضد صرع، ضد تشنج می باش که با کند کردن پالس هایی در مغز که باعث تشنج می شوند کار می کند و جلوگیری از گسترش تشنج می نماید . فنی توئین برای کنترل تشنج استفاده می شود٬ اما برای انواع تشنج به کار نمی رود، و دکتر شما را تعیین خواهد کرد که آیا این …

بررسی اثر کرم فنی توئین بر ترمیم زخم اپی زیوتومی در …

www.magiran.com/view.asp?Type=pdf&ID=1013989

این تحقیق با هدف بررسی و مقایسه تاثیر کرم فنی توئین موضعی بر بهبود زخم اپیزیوتومی در خانم های نخست زا انجام شده است. چرا که کرم فنی-توئین موضعی دارای اثرات ضد باکتریال، ضد التهاب و تسریع کننده ترمیم زخم است. روش بررسی: در این کار آزمایی بالینی دوسوکور ۱۲۰ نفر خانم نخست زای ۳۵-۱۸ ساله دارای شرایط و مراجعه کننده …

وارد نشده: کاربردی

فنی توئین – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/فنی_توئین

عوارض جانبی[ویرایش]. قلبی عروقی ، نورولوژیک ، خونی ، تاثیر بر جنین در دوران حاملگی (تراتوژنیک و سندرم هیدانتوئین جنینی) ، سرطانزایی ، لثه ، عوارض پوستی و خودایمنی از عوارض فنی توئین هستند.

وارد نشده: کاربردی

بتامتازون | همه چیز درباره استفاده از بتامتازون – نمناک

namnak.com/بتامتازون.p24131

بتامتازون ، بتامتازون پماد … مقدار کم یا متوسط بتامتازون برای مدت کوتاه ندرتاً عوارض نامطلوب جدی در بر دارد استفاده طولانی مدت یا مقدار مصرف زیاد می تواند منجر به بروز نشانه هایی چون زخم معده، ضعف استخوانی، ضعف عضلانی، نازک … ضدتشنج ها:فنی توئین، کاربامازپین، پریمیدین، و فنوباربیتون اثر بتامتازون را کاهش می دهند.

پماد فنی توئین (Phenytoin) داروی ضد صرع | دانلود آهنگ و …

gojesabz.download/پماد-فنی-توئین-phenytoin-داروی-ضد-صرع.html

۱۵ ساعت پیش – پماد فنی توئین (Phenytoin) داروی ضد صرع. پماد فنی توئین(Phenytoin) | موارد مصرف و عوارض پماد فنی توئین | پماد فنی توئین چیست و چه کاربردی دارد ؟ ادامه مطلب. پماد فنی توئین(Phenytoin) | موارد مصرف و عوارض پماد فنی توئین | پماد فنی توئین چیست و چه کاربردی دارد ؟ ادامه مطلب. نویسنده آرتینارسال شده در آذر …

پماد فنی توئین در چه مواردی مصرف می شود؟ – مجله اینترنتی …

https://tnews.ir/news/7049100827891.html

۴ روز پیش – فنی توئین (Phenytoin) از داروهای ضد صرع است که بصورت موضعی و با عنوان پماد فنی توئین برای تسریع در بهبود زخم های عمیق و جای عمل به کار می رود. در صورتی که این دارو به صورت صحیح و با میزان مشخص شده مصرف شود عوارض خاصی ندارد. برخی داروها علاوه بر کاربردی که در رفع بیماری‌های خاص دارند در شکلی …

دیلتیژل – موسسه خدمات دارویی رضوی

www.rpsi.ir › لیست داروهای ژنریک

دیلتیژل ژل حاوی دیلتیازم ۲% می باشد. دیلتیژل در درمان شقاق مقعد و فیشر بکار می رود. دیلتیازم از دسته بلوک کننده های کانال کلسیمی است که معمولا در درمان پرفشاری خون و آنژین صدری بکار می رود که با همین مکانیسم مهار کانال های کلسیمی سبب شلی اسفنکتر تحتانی مقعد شده و درد را کاهش میدهد.

با بهترین پمادهای سوختگی و روش استفاده از آنها آشنا شوید – …

rooziato.com/139694758/بهترین-پمادهای-سوختگی/

پماد سوختگی ریکاو. s7. پماد سوختگی معروفی که امروزه استفاده می شود، ریکاو نام دارد. پماد سوختگی ریکاو بهترین پماد سوختگی و دارای اثرات سه گانه تسکین درد، پیشگیری از تاول است. این پماد، محصولی از شرکت توسن دارو است که تنها دارویی است که در دارونامه ملی ایران، اثرات سه گانه درمانی را برای سوختگی دارا بوده و مورد …

متیل پردنیزولون استات | شرکت داروسازی کاسپین تامین

www.caspiantamin.com/fa/product/متیل-پردنیزولون-استات

باربیتوراتها،فنی توئین و ریفامپین در صورت مصرف همزمان با متیل پرینیزولون ، ممکن است موجب کاهش اثرات کورتیکواستروئید شوند زیرااین داروها متابولیسم کبدی را افزایش می دهند. مصرف همزمان با استروژن ها ممکن است متابولیسم آن را کاهش دهد. استفاده توام با ترکیبات آنتی کولین استراز می تواند ضعف زیادی ایجاد کند.

پماد فنی توئین (Phenytoin) داروی ضد صرع :: مجله ویترینو

vitrinou.ir/post/2293

۴ مهر ۱۳۷۵ – پماد فنی توئین(Phenytoin) | موارد مصرف و عوارض پماد فنی توئین | پماد فنی توئین چیست و چه کاربردی دارد ؟

آمپول متیل پردنیزولون استات – نمایش محتوای تولیدات ویژه – …

tabriz.irib.ir/-/امپول-متیل-پردنیزولون-استات

متیل پردنیزولون همچنین در درمان بیماری‌های گوناگونی مثل آسم، آرتریت، مشکلات پوستی، حساسیت شدید، و برخی سرطان‌ها کاربرد دارد. پخش: به … باربیتوراتها،فنی توئین و ریفامپین در صورت مصرف همزمان با متیل پرینیزولون ، ممکن است موجب کاهش اثرات کورتیکواستروئید شوند زیرااین داروها متابولیسم کبدی را افزایش می دهند.

آشنایی با دیکلوفناک سدیم – پایگاه اینترنتی امدادگران ایران

www.emdadgar.com › … › بهداشت و درمان › داروشناسی

۱ اسفند ۱۳۸۹ – دیکلوفناک به دسته داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی تعلق دارد. … دیکلوفناک به شکل قرص، شیاف، آمپول، ژل موضعی و کپسول تولید می شود. … (مثل وارفارین)، آسپرین، آتنولول، سیکلوسپورین (ساندیمون)، داروهای مدر، لیتیم، داروهای آرتریت یا دیابت، متوترکسات، متوپرولول، فنی توئین، پروبنسید یا ویتامین ها.

موارد و عوارض مصرف <b>فنی توئین کرم (PHENYTOIN …

takmedia.ir/?t=923&e=1113971640&ref=selfbartar

منع مصرف و تداخل دارویی فنی توئین کرم چیست؟ پاسخ : موارد و عوارض مصرف آ. … موارد و عوارض مصرف سدیم کلراید (پماد چشمی هیپراسمولار) (Sodium Chloride (Ophthalmic)) چیست؟ منع · موارد و عوارض مصرف … به نظر می رسد دارو با تغییر در محل زخم و جلوگیری از کلونیزاسیون باکتریها ، اثر ضد باکتریال نیز دارد. ملاحظات اختصاصی

کرم الکوم ( مومتازون فورته ) ۱% ELOCON – پوست ایرانیان

iranianskin.com/کرم-الکوم-ELOCOM

مقدار کم یا متوسط بتامتازون برای مدت کوتاه ندرتاً عوارض نامطلوب جدی در بر دارد استفاده طولانی مدت یا مقدار مصرف زیاد می تواند منجر به بروز نشانه هایی چون زخم معده، ضعف … قرص، تزریق، کرم، پماد، لوسیون، قطره یا پماد چشمی، قطره گوش و بینی. … فنی توئین، کاربامازپین، پریمیدین، و فنوباربیتون اثر بتامتازون را کاهش می دهند.

کوتریموکسازول ۴۰۰/۸۰mg – سبحان دارو

www.sobhandarou.com/cotri.html?M=PRODUCTS&MC…m_id=109&cntid…

داروهای مدر (ادرار آور)، پیریمتامین، سیکلوسپورین، رقیق کننده های خون مثل وارفارین، فنی توئین، داروهای ضددیابت خانواده سولفونیل اوره ها (مانند گلی بن کلامید،گلی … اگر این دارو برای زمان طولانی تجویز شده باشداحتمال دارد پزشک شما برای چک نمودن کارکرد مناسب دارو، برای شما دستور انجام آزمایش خون بدهد و یا فولیک اسید تجویز نماید.

آشنایی با داروهای ضد صرع (تشنج): فنی توئین یا دیلانتین …

gyrusclinic.com › بیماریهای مغزواعصاب › آشنایی با داروها

۱۳ مهر ۱۳۹۲ – برای تشنج و صرع داروهای گوناگونی استفاده می شود که استفاده از هر دارو بستگی به نظر پزشک متخصص مغز و اعصاب (نورولوژیست) دارد و انتخاب دارویی براساس عوامل متعددی صورت می پذیرد که بعضی از این عوامل عبارتند از : نوع تشنج،طول مدت تشنج،جنسیت بیمار،سن بیمار،قیمت دارو،علت تشنج و بیماریها و …

سولفاسالازین چیست؟ – نگاهی به اسم او

colitis.parsiblog.com/Posts/874/سولفاسالازین+چیست؟/

۲۰ اسفند ۱۳۸۷ – دارویی مصرف می کنید، اعم از داروهای با نسخه یا بی نسخه، به ویژه دارویی برای درمان مشکل فعلی، عوامل ضدانعقاد خون مثل وارفارین، داروهای درمان صرع (مثل کاربامازپین، فنی توئین و والپروات سدیم)، دیگوکسین، اسید فولیک، مکمل های آهن، متوترکسات، داروهای خوراکی درمان دیابت و ویتامین ها. • مبتلا به نوعی بیماری …

کتوکونازول ؛موارد مصرف و عوارض جانبی – گروه پزشکان …

www.tehranskin.com › داروهای پوست و مو

۱۶ فروردین ۱۳۹۴ – از آنجا که کتوکونازول جهت جذب نیاز به اسید دارد، تا ۲ ساعت بعد از مصرف کتوکونازول نباید آنتی اسیدها، آنتاگونیست H2 (سایمتیدین، فاموتیدین، رانیتیدین) و … فنی توئین کاربامازپین . کتوکونازول با قرص ضد حاملگی خوراکی تداخل ایجاد نمی کند. مرکز تحقیقات کلینیک پوست،زیبایی و تناسب اندام آلومینا.

ایران جوان | پورتال جامع شامل خبر، بیوگرافی، سوالات درسی، عکس

iranjvan.ir/

۴ ساعت پیش – تاریخ انتشار: ۹۶/۰۹/۲۵ نویسنده: مجله ویترینو ۰ ۰ پماد فنی توئین(Phenytoin) | موارد مصرف و عوارض پماد فنی توئین | پماد فنی توئین چیست و چه کاربردی دارد ؟ مجله ویترینو ؛ پماد فنی توئین چیست؟ فنی توئین (Phenytoin) از داروهای ضد صرع است که به صورت موضعی و با عنوان پماد فنی توئین … ادامه مطلب .

کوتریموکسازول؛ پرمصرف و مفید – آفتاب

www.aftabir.com › دانستنی ها › بهداشت › دانستنی‌های پزشکی › داروها

۲۶ شهریور ۱۳۸۸ – ۷) کوتریموکسازول با فنی توئین، پیریمتامین و متوترکسات تداخل دارد. کمبود اسید فولیک که با مصرف فنی توئین ایجاد می‌شود، با استفاده از کوتریموکسازول تشدید می‌گردد. ۸) مصرف همزمان کوتریموکسازول و سیکلوسپورین، خطر آسیب کلیوی را افزایش می‌دهد. ۹) کوتریموکسازول می‌تواند اثرات سولفونیل اوره‌ها مثل …

همه چیز درباره بتامتازون + عوارض داروی بتامتازون · جدید ۹۶ -گهر

gahar.ir/همه-چیز-درباره-بتامتازون-عوارض-داروی-ب/

عوارض بتامتازون ,فواید بتامتازون ,بتامتازون چه دارویی است,بتامتازون برای چیست؟,کاربرد بتامتازون ,بتامتازون با چه دارویی تداخل دارد؟ … اشکال دارو: قرص، تزریق، کرم، پماد، لوسیون، قطره یا پماد چشمی، قطره گوش و بینی. … ضدتشنج ها: فنی توئین، کاربامازپین، پریمیدین، و فنوباربیتون اثر بتامتازون را کاهش می دهند.

قرص سیپروترون کمپاند یا دیان چیست؟/ نحوه مصرف + عوارض/ …

nininama.com/fa/News73171.aspx

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ – دکتر ژودی کامرون در این باره می گوید: “این احتمال وجود دارد، اضافه وزنی که به طور طبیعی به مرور زمان به وجود می آید به استفاده از این قرص ها نسبت داده می شود. ….. کاربامازپین‌،فنی‌توئین‌، فنوباربیتال‌، پیریمیدون‌،گریزئوفولوین‌ و ریفامپین‌ها موجب‌تسریع‌ متابولیسم‌ این‌ دارو و در نتیجه‌کاهش‌ کارآیی‌ درمانی‌ آن‌ می‌گردد.

قرص مبندازول (Mebendazole) چیست؟ – قطره

www.ghatreh.com/news/nn39845566/قرص-مبندازول-Mebendazole-چیست

۳ آبان ۱۳۹۶ – قرص مبندازول (Mebendazole) یک داروی ضد کرم محسوب می شود که از رشد و تکثیر کرم هایی که به تازگی تخمک گذاری شده اند Ù.

توئین – مجله اینترنتی زیپ نیوز

zipnews.ir/search/?q=توئین

۱۵ آبان ۱۳۹۶ – فنی توئین (Phenytoin) از داروهای ضد صرع است که بصورت موضعی و با عنوان پماد فنی توئین برای تسریع در بهبود زخم های عمیق و جای عمل به کار می رود. … برخی داروها علاوه بر کاربردی که در رفع بیماری‌های خاص دارند در شکلی دیگر و برای رفع مشکلات دیگری هم می‌توانند مفید باشند. فنی … پماد میکونازول چیست؟

کوتریموکسازول | دکتر محسن وریانی متخصص اورولوژی تهران

drvariani.ir/کوتریموکسازول/

۲۹ تیر ۱۳۹۲ – اگر کوتریموکسازول برای زمان طولانی تجویز شده باشداحتمال دارد پزشک شما برای چک نمودن کارکرد مناسب کوتریموکسازول ، برای شما دستور انجام آزمایش خون بدهد … داروهای مدر (ادرار آور)، پیریمتامین، سیکلوسپورین، رقیق کننده های خون مثل وارفارین، فنی توئین، داروهای ضد دیابت خانواده سولفونیل اوره ها (مانند گلی بن …


گرداوری :جدید ۹۶
منبع:www.otaghesabz.blog.ir

پماد فنی توئین چیست و چه کاربردی دارد ؟

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A