آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خانه » دانلود » هارپ چیست؟ | علت وقوع زلزله های ایران بخاطر پروژه هارپ ، از شایعه تا واقعیت

اطلاعیه سایت

هارپ چیست؟ | علت وقوع زلزله های ایران بخاطر پروژه هارپ ، از شایعه تا واقعیت

به گزارش جدید 96 ،

هارپ چیست؟ | علت وقوع زلزله های ایران بخاطر پروژه هارپ ، از شایعه تا واقعیت

هارپ چیست؟ | علت وقوع زلزله های ایران بخاطر پروژه هارپ ، از شایعه تا واقعیت

منبع مطلب

علت وقوع زلزله های ایران بخاطر پروژه هارپ ، از شایعه تا واقعیت

برای اولین بار هوگو چاوز رییس جمهوری پیشین ونزوئلا که یکی از منتقدان سرسخت آمریکا بود، واشنگتن را متهم به کارگیری سلاح هارپ و ایجاد زلزله مرگبار هاییتی کرد .

هارپ زلزله

« زلزله های اخیرایران ، نتیجه آزمایشات هسته ای یا پروژه های سری هارپ است!!» این روزها با این جمله بسیار مواجه می شویم . معمولا بعد از هر اتفاق بزرگی که در کشور رخ می دهد شایعات بسیاری هم دهان به دهان می چرخد که رشد شبکه های اجتماعی بستری برای گسترش این شایعات است؛ عده ای بر این باورند که امریکا به صورت مخفیانه پروژه هارپ را علیه کشورمان استفاده می کند و علت خشکسالی و کم آبی و پدیده نوظهور ریزگردها و آلودگی شدید هوا و … ریشه در این قضیه دارد. با نگاهی به چند پدیده زیست محیطی مثل خشک شدن دریاچه ارومیه و کم آب شدن بسیاری از رودها مثل زاینده رود و … که در ده سال گذشته اتفاق افتاده به این نتیجه می رسیم که این سخن ممکن است بی راه هم نباشد . چرا که امریکا برای فشار آوردن بر دولت و ملت ایران در دوران تحریم از هر اهرمی استفاده کرده است . اما این مسئله تا چه حد می تواند صحیح باشد ؟

هارپ (HAARP)

پروژه HAARP  با عنوان کامل «High-frequency Active Auroral Research Program» یا «برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا» یک پروژه نظامی بود که در سال ۱۹۹۳ توسط ارتش ایالات متحده آمریکا به منظور انجام تحقیقات روی اتمسفر زمین آغاز و تأسیسات آن در آلاسکا احداث شد. البته آمریکا در این پروژه مطالعاتی تنها نیست و کشورهایی دیگر مثل روسیه ،کانادا ، ژاپن و اتحادیه اروپا نیز پروژه هایی را برای مطالعه هارپ در دست دارند.

طبق ادعای آمریکا قرار است این پروژه روی لایه ” یونوسفر” جو زمین تحقیق کند ، اما به گمان بسیاری از ناظران، این پروژه می تواند به عنوان یک سلاح مخوف در آید و لایه فوقانی جو زمین را برای ایجاد تاثیرات اقلیمی در سطح زمین تحریک کند.

ایجاد زلزله توسط هارپ

برای اولین بار هوگو چاوز رییس جمهوری پیشین ونزوئلا که یکی از منتقدان سرسخت آمریکا بود، واشنگتن را متهم به کارگیری سلاح هارپ و ایجاد زلزله مرگبار هاییتی کرد .

پِرِس تی‌وی هم با انتشار یک گزارش تایید نشده و به نقل از یک منبع خبری روسی عنوان کرد که نیروی دریایی ایالات متحده با استفاده از فناوری جنگ ستارگان خود، قصد ایجاد زلزله ای در ایران داشته که اشتباها هاییتی را هدف قرار داده است.برخی تئوری های توطئه، هارپ را در ایجاد زمین لرزه سیچوان چین و کالیفرنیای آمریکا نیز مقصر دانسته‌اند.

هارپ زلزله

برژینسکی مشاور امنیت ملی ایالات متحده در دولت جیمی کارتر ، هارپ را به عنوان سلاحی علیه کشورهای غیر متحد با واشنگتن معرفی کرده و مدعی است : تکنولوژی، روش‌هایی را در اختیار کشورهای بزرگ و قدرتمند جهان قرار می‌دهد تا به کمک آن بتوانند جنگ‌هایی سریع و غافلگیرکننده راه بیندازند.

جالب اینجاست که نه تنها انگشت اتهام در ایجاد زلزله به سوی پروژه هارپ نشانه رفته، بلکه بعضی حتی آن را در تغییرات آب و هوایی جهان نیز مقصر می‌دانند!

برخی از کارشناسان بر این باورند که پروژه هارپ در صورت تکمیل شدن می تواند تاثیراتی را در ایجاد زلزله در مناطق دلخواه داشته باشد

هارپ زلزله

مهران فاطمی استادیار گروه جغرافیا دانشگاه یزد ،با اشاره به تعداد زمین لرزه های بالای ۳ ریشتردر بازه زمانی ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۷ در ایران (این اطلاعات از وب سایت«پژوهشگاه زلزله شناسی ایران» گرفته شده است) معتقد است که تعداد زمین لرزه ها در ایران بعد از سال ۱۳۷۷ (۱۹۹۸) یعنی سالی که پروژه هارپ تکمیل شد ؛ ۴/٢٠۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

هارپ زلزله

فاطمی مدعی است در آلاسکا، که مجموعه ی هارپ در آن واقع است افزایش بسیار غیر طبیعی را در سال ١٣٨١ مشاهده می کنیم که تعداد زمین لرزه ها به یکباره چهار برابر سال های قبل می شود. این تغییر ناگهانی شاید به دلیل آزمایشات تحقیقاتی مسئولین هارپ در این ایالت باشد.

هارپ زلزله

به گفته فاطمی ارتعاشات رادیویی هارپ باعث سرخ شدن لایه یونوسفر شده و این لایه را به نوسان در می آورد و موجب ایجاد صدا با فرکانس های کوتاه از ١ تا ٢٠ هرتز می شوند که فرکانس (ELF/ULF) نام دارند. این فرکانس ها پس از نفوذ به زمین، زلزله ایجاد می کنند. و با توجه به ازدیاد درصد زلزله در سطح ایران که متجاوز به ۴/٢٠۶ % بوده است میتوان به وجود تاثیرات دیگری در ایجاد زلزله های مصنوعی پی برد، خصوصا آنکه این ازدیاد پس از آغاز فعالیت های هارپ واقع شده اند.

با وجود گزارش های متعدد درباره پروژه هارپ و استفاده از آن به عنوان یک سلاح ، کم نیستند کسانی چون ” جسی ونتورا ” که پروژه هارپ و خبرسازی درباره آن را در قالب ” تئوری توطئه ” تحلیل می کنند و معتقدند که استفاده از هارپ به عنوان یک سلاح ، تنها ساخته و پرداخته ذهن های به شدت تخیلی و ضد آمریکایی است .

دکتر ناصر حافظی مقدس، زمین شناس، مهندس زلزله شناسی و استاد دانشگاه در گفتگو با کیهان درباره پدیده هارپ می‌گوید: منشأ شایعاتی که درخصوص ارتباط زلزله با پروژه هارپ وجود دارد شاید از این طریق می‌باشد که زلزله‌های بزرگ همراه با تغییرات وسیع در اتمسفر بالای منطقه کانونی می‌باشند و اغتشاشاتی را در کره یونسفر ایجاد می‌کنند. تلاش‌هایی جهت استفاده از این پدیده برای پیش بینی زلزله نیز در حال انجام است. اما اینکه با هدایت امواج الکترومغناطیس بتوان در یک منطقه زلزله ایجاد نمود توجیه علمی ندارد.

دکتر مهدی زارع، استاد زلزله‌شناسی مهندسی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله در گفت‌وگو با ایسنا، در این رابطه می‌گوید: لرزه‌های ناشی از انفجار با زلزله‌های ناشی از جنبش در گسل‌های فعال قابل تفکیک هستند؛ از این رو در کل کره زمین امکان پنهان‌کاری برای هیچ کشوری وجود ندارد.

استاد زلزله‌شناسی مهندسی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی در خصوص ارتباط هارپ با رخدادهای لرزه‌ای، معتقد است : اینکه بتوان با این فناوری هارپ یا انفجار یا تحریک، زلزله‌های مهمی مانند زلزله بم ۵ دی ماه ۱۳۸۲ یا زلزله سراوان در ۲۷ فروردین ۹۲ ایجاد کرد، جواب منفی است؛ چون مثلا ژرفای زلزله بم در ۸ کیلومتری بوده و زلزله سراوان در ژرفای ۶۳ کیلومتری رخ داده است

هارپ زلزله

او معتقد است : هیچ بشری در هیچ جا حتی با فناوری هارپ نتوانسته پدیده‌ای طبیعی در این ژرفا را تحریک کند یا بر آن اثر بگذارد.اثر بشر از طریق هارپ یا فناوری‌های دیگر معمولا بر پدیده‌هایی است که در سطح زمین یا نزدیک آن رخ می‌دهند، بنابراین اغراق در این مساله به شبه علم و طرح مسائل غیر علمی و باورهای غیر واقع‌بینانه می‌انجامد.

زارعی مدعی است : پدیده‌ای مانند زلزله‌ از نظر اندازه و مکانیسم امروزه توسط ده‌ها، صد و گاه هزاران ایستگاه لرزه‌نگاری در جهان ثبت و رصد می‌شود و این طور نیست که کسی بتواند با نظریه‌های خیالی آنها را توضیح دهد.

او معتقد است : به نظر می‌رسد با استفاده از فناوری « هارپ » بتوان زلزله‌های کوچک و سطحی را در سطح زمین تحریک کرد. بنابراین انتظار تحریک رخداد زمین‌لرزه‌ای تا بزرگای حدود ۳ را چه بسا بتوان از این فناوری داشت.

تئوری توطئه‌ یا حقیقتی پنهان!

دکتر محمدعلی رحمانی نیا، زمین شناس، کارشناس زلزله شناسی و استاد دانشگاه نیز در تحلیل موضوع هارپ می‌گوید: اگر زلزله طبیعی اتفاق بیافتد در لایه یونوسفر اختلالاتی ایجاد می‌شود و از این اختلالات ایجاد شده در واقع می‌توان وقوع برخی زلزله‌ها را پیش بینی کرد، از همین موضوع آمریکاییان بحث هارپ را پیش کشیده‌اند و در واقع با این اقدام می‌خواهند اذهان عمومی مردم جهان را فریب داده و به نفع خود از آن بهره برداری کنند.

تا کنون هیچگونه سند یا مدرک مستدل علمی درباره تاثیرات “هارپ ” و ادعاهای مربوطه در مجامع علمی مطرح و یا منتشر نگردیده است و بیشتر گزارش ها در این باره در سطح رسانه ها بوده است

به نظر عده ای از کارشناسان ، بحث ایجاد زلزله با استفاده ازهارپ، از اساس منتفی است و از نظر این عده، هارپ صرفا توانایی این را دارد که گرمای بسیار زیادی را در یک گوشه از زمین ایجاد کند و باعث سوختگی پوسته ای از زمین شود. این گرما البته با زلزله بی ارتباط نیست اما عامل اصلی زلزله نمی تواند باشد و تنها می تواند آن را تحریک کند .

برخی از کارشناسان هم تمامی گفته‌ها در مورد هارپ را یک بزرگنمایی و پروپاگاندای تبلیغاتی از طرف خود آمریکا می‌دانند و معتقدند که نه هارپ و نه هیچ تکنولوژی بشری دیگری حداقل با توجه به محدودیت های دانش کنونی نمی‌تواند چنین قدرتی داشته باشد و کارهایی با این وسعت انجام دهد. و این تبلیغات را در راستای ترساندن دیگر ملت ها از آمریکا دانسته و باوری به کارایی هارپ در ایجاد خشکسالی، زلزله، توفان و … ندارد.

آنچه مسلم است پروژه هارپ تنها در شکل یک تئوری علمی است وهنوز مدرک مستدلی برای عملیاتی شدن این پروژه وجود ندارد از سوی دیگر توان این پروژه در ایجاد زلزله، با توجه به نظر متخصصین کاملا غیر علمی و رد شده است و اغراق در آن به طرح مسائل غیر علمی و باورهای غیر واقع‌بینانه می‌انجامد. اما در ایجاد تغییرات آب و هوایی ،خشکسالی و کم آبی و پدیده نوظهور ریزگردها و آلودگی شدید هوا و … قابل بحث بوده و نیاز به بررسی های دقیق تری وجود دارد.

حرف تازه

هارپ چیست؟ | علت وقوع زلزله های ایران بخاطر پروژه هارپ ، از …

harfetaze.com › اخبار › اخبار تکنولوژی

۳ ساعت پیش – علت وقوع زلزله های ایران بخاطر پروژه هارپ ، از شایعه تا واقعیت. برای اولین بار هوگو چاوز رییس جمهوری پیشین ونزوئلا که یکی از منتقدان سرسخت آمریکا بود، واشنگتن را متهم به کارگیری سلاح هارپ و ایجاد زلزله مرگبار هاییتی کرد . هارپ زلزله. « زلزله های اخیرایران ، نتیجه آزمایشات هسته ای یا پروژه های سری هارپ است …

پروژه هارپ چیست؟ ارتباط هارپ با زلزله امشب سلیمانیه چیست …

www.khabarfoori.com/detail/203307/ارتباط-پروژه-هارپ-و-زلزله-سلیمانیه-چیست؟

همین امر باعث شده تا به دنبال زلزله امشب در سلیمانیه عراق و کرمانشاه ایران، بار دیگر شایعاتی درباره نسبت این زلزله و پروژه هارپ مطرح شود. …… این زلزله به خاطر انجام پروژه های هارپ هست هارپ در روسیه هم ازمایش میشه و بعید نیست که این مسئله و مواردی که هست و کاملا امنیتی و مخفی شده توسط روسیه ازمایش شده که زلزله ای با این شدت و …

ارتباط پروژه هارپ با زلزله های ایران|خبر فوری

www.khabarfoori.com/…/آیا-پروژه-هارپ-با-زلزله-های-ایران-مرتبط-است؟-دلیل-زلزله‌ه…

۳ روز پیش – آیا پروژه هارپ با زلزله های ایران مرتبط است؟ دلیل زلزله‌های اخیر ایران در کجاست؟ حرف و حدیث‌ها درباره دلیل اصلی زلزله‌های سریالی در ایران هنوز ادامه دارد. نظر شما در این باره چیست؟ به گزارش خبر فوری، دلایل زیادی درباره زلزله های توقف ناپذیر در ایران مطرح شده است. از پروژه هارپ گرفته تا آزمایشات هسته‌ای. شما در این …

نقش هارپ در زلزله‌های ایران! – فرارو

fararu.com/fa/news/341573/نقش-هارپ-در-زلزله‌های-ایران

۲ روز پیش – مبلغان ایرانی هارپ معتقدند که زلزله های اخیر در ایران مرتبط با آزمایش ها و فعالیت های این سلاح است. … تصویری از مرکز تحقیقاتی پروژه “هارپ” در آلاسکا … و در ادامه آن وقوع زلزله در دیگر مناطق کشور به این تئوری ها دامن زد تا آرام آرام باور به توطئه امری فراگیر شود، به گونه ای که در هر جمعی که سخن از زمین لرزه ها می شود …

آیا هارپ باعث زلزله های ایران شده است؟ – افکار نیوز

www.afkarnews.ir/بخش-سیاسی-۳/۶۹۶۵۲۴-آیا-هارپ-باعث-زلزله-های-ایران-شده-است

۲ روز پیش – گروه سیاسی- زلزله های اخیر ایران به حدی جدی شده است که بازار شایعات را نیز داغ کرده است، عده ای این روزها می گویند زلزله های اخیر به دلیل آزمایش سلاح هارپ آمریکا است ، موضوعی که جز شایعه چیزی نیست و با بررسی پیشینه آن می توان واقعیت را دریافت. هارپ چیست؟ به گزارش افکارنیوز، پروژه «HAARP» با عنوان …

آیا هارپ علت زلزله کرمانشاه بود؟ – یول‌پرس | YolPress

yolpress.ir › آخرین اخبار

۲۹ آبان ۱۳۹۶ – شما می توانید آشنایی در مورد پروژه هارپ به دست آورید و با جزئیات شایعه ایجاد زلزله کرمانشاه توسط هارپ آشنا شوید و … آبان ۲۹, ۱۳۹۶ آخرین اخبار, … در این مطلب سعی داریم تا کاملا بی طرفانه شواهدی را در کنار هم جمع کرده و ببینیم که آیا واقعا هارپ می‌تواند باعث وقوع بلایای طبیعی (و یا غیرطبیعی!) شود یا این موضوع، …

آیا زلزله کرمانشاه به خاطر آزمایشات «پروژه هارپ»بود؟! | مجله …

koolakmag.ir › اخبار داغ

۲۳ آبان ۱۳۹۶ – در شبکه های اجتماعی لابه لای عکس ها و اخبار متاثر کننده از این زلزله شایعه ای منتشر می شود که این زلزله را با «پروژه هارپ» در ارتباط می دانند! … گذشته معمولا بعد از هر اتفاق طبیعی که در کشور رخ می دهد معمولا شایعه ای دهان به دهان می پیچد که: «علت فلان اتفاق طبیعی در نتیجه آزمایشات هسته ای یا پروژه های سری است!!

هارپ دروغ بزرگ آمریکا

www.fardanews.com/fa/news/102188/هارپ-دروغ-بزرگ-آمریکا

۱۰ بهمن ۱۳۸۸ – این مهندس زلزله شناسی به ارتباط هارپ و زلزله اشاره می کند و می گوید: «منشأ شایعاتی که درخصوص ارتباط زلزله با پروژه هارپ وجود دارد شاید از این طریق می باشد … اخبار کاذبی که در هفته های اخیر منتشر شد حکایت از این داشت که زلزله هائیتی توسط سلاح هارپ آمریکایی ها به وقوع پیوسته، این در حالی است که کارشناسان زمین …

زلزله کرمانشاه یا تکنولوژی جنگ ستارگان؟ + هارپ چیست ، آیا …

www.sabzpendar.com/what-is-haarp-is-harp-causing-an-earthquake/

در واقع می توان گفت که پروژه هارپ برای راحت کردن ارتباط های زیردریایی که به سلاح اتمی مجهز است، طراحی شده است. هارپ چیست. آیا هارپ باعث زلزله کرمانشاه شد؟ هارپ چیست ، آیا هارپ باعث زلزله کرمانشاه شد؟ با توجه به زلزله های اخیری که در ایران و عراق اتفاق افتاده است این گمان می رود که هارپ سبب شده تا این زلزله ها رخ دهند.برنامه ی که …

تلاش آمریکا برای ایجاد زلزله در تهران/احتمالاً روسیه اطلاعات …

www.asriran.com › صفحه نخست › سیاسی

۵ اردیبهشت ۱۳۸۹ – اما واقعا اصل ماجرا چیست؟ … چهار مدلی که برای سناریو زلزله ها در نظر گرفته شد شامل مدل گسل “ری”، مدل گسل “شمال تهران”، مدل گسل “مشا” و مدل شناور است. … از اواسط دهه ۱۹۹۰ که مجلس دومای روسیه گزارشی را که توسط انجمن‌های دفاعی و امور بین‌المللی در زمینه پروژه هارپ نوشته شده بود و به امضای ۹۰ نفر رسیده بود، منتشر کرد، …

آیا سلاح هارپ باعث ایجاد زلزله می شود؟ – الو دکتر

https://www.alodoctor.ir/social/details/37412/آیا-سلاح-هارپ-باعث-ایجاد-زلزله-می-شود؟

با زلزله های شدیدی که در ۲۱ ام آبان درایران و عراق اتفاق افتاد وپس لرزه های آن تا کشورهای مجاور هم رسید، این گمان می رود که ممکن است سلاح هارپ دلیل اصلی این زلزله ها باشد، اگرنمی دانید هارپ چیست و آیا واقعا تاثیری بر روی زلزله دارد، ما برای شما تمام اطلاعات درباره اینکه هارپ چیست وآیا واقعا سلاح هارپ باعث ایجاد زلزله می شود را آماده کرده …

هارپ در زلزله کرمانشاه شایعه یا واقعیت – وُرد نگار | مجله …

wordnegar.ir › … › دانستنی های علمی › هارپ در زلزله کرمانشاه شایعه یا واقعیت

۲۵۰px-High_Frequency_Active_Auroral_Research_Program_site هارپ در زلزله کرمانشاه شایعه یا واقعیت دانستنی های علمی دانش و فناوری هارپ در زلزله کرمانشاه شایعه یا واقعیت … از ایجاد وقوع زمین لرزه‌های متعدد در مناطق مختلف جهان، تا کنترل آب و هوا، ده‌ها ادعای مختلف در مورد پروژه هارپ عنوان گردیده‌است. مشهورترین این نظریات توطئه از …

آیا هارپ سلاح جدید آمریکا در جنگ های آینده است؟ + تصاویر – …

https://www.mashreghnews.ir/…/آیا-هارپ-سلاح-جدید-آمریکا-در-جنگ-های-آینده-است-تص…

۱۳ بهمن ۱۳۹۰ – آیا این تکنولوژی مخوف واقعیت دارد؟ … این نویسنده مدعی شد که این پروژه ها تا جایی امنیتی هستند که حتی کنگره آمریکا نیز از ابعاد و زوایای کامل آن بی خبر است. … به ارتباط هارپ و زلزله اشاره می کند و می گوید: “منشأ شایعاتی که درخصوص ارتباط زلزله با پروژه هارپ وجود دارد شاید از این طریق می باشد که زلزله های بزرگ همراه …

همه چیز درباره «هارپ»، از شایعه تا واقعیت – خبرگزاری اقتصاد …

econews.com/fa/content/1033458

۱ روز پیش – آیا هارپ می‌تواند باعث بروز حوادثی نظیر زلزله، گردباد یا سیل شود؟ شایعات درباره پروژه هارپ بسیار زیاد است. واقعیت آن است که تاکنون هیچ سند و مدرک علمی و معتبری دراین‌باره به دست نیامده است و به طور قطع نیز به دست نخواهد آمد؛ زیرا اساسا مقدار ماده موجود در لایه یونوسفر بسیار ناچیز است؛ چراکه ٩٠ درصد از جرم جوّ …

هارپ – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/هارپ

برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا (به انگلیسی: High Frequency Active Auroral Research Program) معروف به هارپ (به انگلیسی: HAARP)، یک پروژه پژوهشی است که … بخشی از این امواج در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۵۰ کیلومتری از سطح زمین جذب شده و باعث افزایش شتاب الکترون‌ها در آن منطقه و در نتیجه گرم شدن یونوسفر می‌شوند.

زلزله یا هارپ؟ | روزنامه آرمان | خبروان

khabarone.ir/news/13370372/زلزله-یا-هارپ

۵ ساعت پیش – همان‌طور که زلزله‌ها ادامه پیدا می‌کنند، شایعات درباره علت آنها نیز ادامه دارد. ارتباط میان زمین‌لرزه‌های اخیر با هارپ از جمله گمانه‌زنی‌هایی است که این روز‌ها در فضای مجازی و محافل مختلف مطرح می‌شود. روز گذشته معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور درباره ارتباط پروژه هارپ با زلزله‌های اخیر در ایران، اظهار داشت: «ما در این زمینه …

نقش امواج هارپ در ایجاد زلزله ؛ واقعیت یا کاسبی از رنج دیگران …

kosar.co/fa/news/…/نقش-امواج-هارپ-در-ایجاد-زلزله-واقعیت-یا-کاسبی-از-رنج-دیگران

۱ روز پیش – وقوع زمین لرزه های زنجیره ای در ایران در یک ماه و نیم اخیر این شایعه را در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و حقیقی دامن زده است که این زلزله ها با استفاده از اموا. … عمق کانونی زلزله های اخیر رخ داده در ایران حدود ۱۵ تا ۲۵ کیلومتر گزارش شده است ، در حالی که امواج هارپ توانایی نفوذ در چنین عمقی از زمین را ندارد تا بتواند در …

نقش امواج هارپ در زمین لرزه های ایران ؛ واقعیت یا کاسبی از رنج …

https://khabarfarsi.com/u/49004557

نقش امواج هارپ در زمین لرزه های ایران ؛ واقعیت یا کاسبی از رنج دیگران ؟ … بخاطر سازه ای که در داخل این پل ها ساخته اند آن ها روی پایشان بند خواهند بود، اما منتظر یک حرکت جزئی مانند زلزله هستند، البته تا کنون زلزله مخربی در اصفهان رخ نداده … پروژه هارپ نشانه رفته، بلکه بعضی حتی آن را در تغییرات آب و هوایی جهان نیز مقصر می دانند!

آموزه های تامل برانگیز مانور حقیقی زلزله در تهران – Sputnik Iran

https://ir.sputniknews.com/opinion/201712243144124-خطر-تهران-زلزله/

۳ روز پیش – اگر گسل‌های مجاور گسل جنوب کرج گسیخته شوند، احتمال وقوع زلزله ٧.٥ ریشتری از دو تا ١٦هفته پیش‌ِرو وجود دارد. … پدر علم زلزله شناسی ایران پاسخی هم به کسانی که زلزله های اخیر در ایران را مرتبط با پدیده هایی همچون هارپ می دانند می دهد و می گوید: تاکید بر نقش فناوری هارپ یا عوامل فرا زمینی در وقوع زلزله ها، بیشتر …

هارپ چیست؟ – شیعه نیوز

www.shia-news.com/fa/pages/?cid=12663

۴ فروردین ۱۳۸۸ – به گزارش «شیعه نیوز»، هارپ (HAARP) یک پروژه تحقیقاتی است که در ظاهر برای بررسی و تحقیق درباره لایه ی آیونوسفیر (Ionosphere) و مطالعات معادن زیر …. اگر به نمودار زلزله در آلاسکا، که مجموعه ی هارپ در آن واقع است دقت کنیم متوجه افزایش بسیار غیر طبیعی را در سال ١٣٨١ مشاهده می کنیم که تعداد زمین لرزه ها به …

دلیل زلزله های اخیر ایران چیست؟+ نقشه و جدول – ساعت۲۴

www.saat24.news/news/315412/دلیل-زلزله-های-اخیر-ایران-چیست-نقشه-و-جدول

۲۱ آذر ۱۳۹۶ – در هفته های اخیر چندین زلزله در مناطق مختلف کشور از جنوب تا شمال و غرب تا شرق روی داده است که ایز این میان می توان به زلزله ۷٫۳ ریشتری کرمانشاه، زلزله۴٫۸ ریشتری لنگرود و زلزله ۴٫۲ ریشتری لنگرود اشاره کرد. زلزله های اخیر این روزها وحشتی بین مردم انداخته و همین دلیل مناسبی است تا شایعات بسیاری در مورد وقوع …

آزمایش هارپ و ارتباط آن با زلزله های اخیر ایران | سیمرغ | اخبار …

https://social.rednews.xyz › … › آزمایش هارپ و ارتباط آن با زلزله های اخیر ایران

۱ روز پیش – مبلغان ایرانی هارپ معتقدند که زلزله های اخیر در ایران مرتبط با آزمایش ها و فعالیت های این سلاح است. آنها دیده شدن اشیا نورانی در آسمان ایران و شنیده…

هارپ و توهم توطئه – وب سایت علمی بیگ بنگ

bigbangpage.com/science-content/هارپ-و-توهم-توطئه/

۵ مرداد ۱۳۹۲ – بیگ بنگ: هارپ موضوعی بود که بد جوری ذهن من رو به خودش مشغول کرده بود و از مطالب تکراری در این مورد هم خسته شده بودم به همین دلیل به دوستانم که در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل می کنند، ایمیل زدم و پرسیدم که آیا در مورد آن چیزی شنیده اید و آیا احتمال دارد از این پروژه به عنوان سلاحی برای وقوع زلزله ها استفاده کرد.

انجام آزمایش هسته ای از سوی جمهوری اسلامی مسبب لرزش … – …

www.iranglobal.info/node/63078

۲۲ آبان ۱۳۹۶ – لرزشی که برخلاف تمامی زلزله های طبیعی که به صورت آنی تنها چند ثانیه طول می کشد، بیش از یک دقیقه طول کشیده است. شهرهای اقلیم … اینجاست که منابع روژی کورد از داخل خود سپاه تروریستی پاسداران و با پیگیریهای متعدد و موشکافانه خود، به واقعیت موضوع که همان “آزمایش اتمی جمهوری اسلامی ایران” است پی می برند.

شایعه – جنگ آب و هوا با استفاده از فناوری هارپ / شایعه ۰۲۶۲ – …

wikihoax.org › بین الملل

۲۸ خرداد ۱۳۹۵ – متن شایعه. « هارپ چیست؟؟؟ – آیاجنگ آب و هوایی حقیقت دارد ؟ آیا تاکنون از خودتان پرسیده اید که چرا درایران به یک باره و ظرف مدت تنها ده سال بسیاری از … رودخانه ها، تالابها و دریاچه های ما خشک شدند؟! چگونه زاینده رود، ارومیه، گاوخونی، پریشان، بختگان، حورالعظیم، هامون. ﻛﺎﻓﺘﺮ وصدها اکوسیستم دیگر از پهنه جغرافیایی ایران …

نقش آمریکا در زلزله های اخیر واقعیت دارد؟ – پایگاه خبری پارس …

https://tnews.ir/news/5d29101846239.html

۱ روز پیش – زلزله های اخیر ایران کار هارپ است” این سخنی است که این روزها در کوچه و خیابان و حتی در فضای مجازی دهان به دهان می چرخد، در این گزارش به بررسی این ادعا پرداختیم. … زلزله های اخیر به دلیل آزمایش سلاح هارپ آمریکا است ، موضوعی که جز شایعه چیزی نیست و با بررسی پیشینه آن می توان واقعیت را دریافت. هارپ چیست؟

«هارپ» در تلگرام زلزله می‌سازد نه در زمین ! – خبرلند

khabarland.com › اجتماعی

۱۷ ساعت پیش – دکتر پروانه پیش‌نمازی، دکترای مدیریت بحران و عضو پژوهشگاه زلزله ایران در گفت‌وگو با «جوان» درباره چرایی ایجاد شایعاتی نظیر پدیده هارپ می‌گوید: فرمول … بنابراین انتظار تحریک رخداد زمین‌لرزه‌ای تا بزرگای حدود سه را چه‌بسا بتوان از این فناوری داشت، ولی زلزله‌های شدید و مخرب شناخته شده تاکنون همگی زمین ‌ساختی …

پاسخی به شایعه ارتباط زلزله با هارپ – تجارت امروز

tejaratemrouz.ir/fa/news/28941/پاسخی-به-شایعه-ارتباط-زلزله-با-هارپ

۱۹ ساعت پیش – از زمان وقوع زلزله در مرز عراق و کرمانشاه که پس‌لرزه‌های آن به کشورهای مجاور هم رسید، تاکنون حرف و حدیث‌های بسیاری در خصوص ارتباط وقوع این زلزله و همچنین زلزله‌های … سردار محمدحسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، درباره ارتباط پروژه هارپ با زلزله‌های اخیر در ایران، اظهار داشت: ما در این زمینه نمی‌توانیم …

آیا عامل ایجاد زلزله های ایران هارپ است؟/هارپ چیست؟ – وعده صادق

vadesadegh.ir/95764/عامل-ایجاد-زلزله-های-ایران-هارپ-است؟-ه

۲ روز پیش – به گزارش وعده صادق ، زلزله های اخیر ایران به حدی جدی شده است که بازار شایعات را نیز داغ کرده است، عده ای این روزها می گویند زلزله های اخیر به دلیل آزمایش سلاح هارپ آمریکا است ، موضوعی که جز شایعه چیزی نیست و با بررسی پیشینه آن می توان واقعیت را دریافت. هارپ چیست؟ پروژه «HAARP» با عنوان کامل …

haarp in iran/هارپ/پروژه هارپ چیست/همه چیزدرموردهارپ/دلایل …

ویدئو برای هارپ چیست؟ | علت وقوع زلزله های ایران بخاطر پروژه هارپ ، از شایعه تا واقعیت▶ ۷:۲۲

https://www.youtube.com/watch?v=NDY3Ws1UDSk

۳ آذر ۱۳۹۶ – بارگذاری توسطmahdi shakarami

پدیده هارپ . سلاح هارپ . نورهایی که باعث زلزله شد. آسمان مشهد ظاهر شدند. قبل از زلزله. بعد از زلزله. آسمان مشهد. نورهای عجیب . مشهد امروز تغییر شکل ابرها در آسمان پس از …


گرداوری :جدید ۹۶
منبع:www.otaghesabz.blog.ir

هارپ چیست؟ | علت وقوع زلزله های ایران بخاطر پروژه هارپ ، از شایعه تا واقعیت

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A