به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خانه » اخبار روز » عید مبعث ۹۷ / عید مبعث چند شنبه است

اطلاعیه سایت

عید مبعث ۹۷ / عید مبعث چند شنبه است

به گزارش جدید 96 ،

عید مبعث ۹۷ / عید مبعث چند شنبه است

عید مبعث ۹۷ / عید مبعث چند شنبه است

منبع مطلب

عید مبعث ۹۷ / عید مبعث چند شنبه است

تاریخ عید مبعث ۹۷ برابر با روز شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ است. این روز در تقویم میلادی مصادف با ۱۴ آوریل سال ۲۰۱۸ می‌باشد. عید مبعث سالروز برگزیده شدن حضرت محمد (ص) به پیامبری (۲۷ رجب سال چهلم عام الفیل) است. این روز خجسته بر همگان مبارک باد.
مبعث روزی است که پیامبر بزرگ اسلام از جانب خداوند و به وسیله جبرئیل به هدایت انسان‌ها رسالت داده شد. روز ۲۷ رجب سال چهلم عام الفیل روز برگزیده شدن حضرت محمد (ص) به پیامبری است. با توجه به متغیر بودن تقویم هجری قمری، این روز هر ساله در تقویم شمسی ما ایرانیان دچار تغییراتی می‌گردد. تاریخ عید مبعث ۹۷ در تقویم شمسی برابر با روز شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ است. همچنین این روز مصادف با ۱۴ آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی می‌باشد.

عید مبعث یکی از بزرگترین اعیاد تمامی مسلمانان جهان است. عیدی که باعث پیوند و اتحاد مسلمانان جای جای گیتی می‌گردد. زمانی که پیامبر اکرم (ص) بر فراز کوه حرا و در میان غار مشغول مناجات با خدا بود، ناگاه پیک وحی، جبرئیل امین بر آن حضرت نازل شد و آیات آغازین سوره علق را همراه مژده رسالت، برای آن حضرت خواند:

«بخوان به نام پروردگارت که جهان را آفرید، همان کس که انسان را از خون بسته‌ای خلق کرد، بخوان که پروردگارت از همه بزرگوارتر است، همان کسی که به وسیله قلم تعلیم داد، و به انسان آن چه را نمی‌دانست، آموخت».

به این ترتیب آغاز وحی و بعثت، با نام خدا و با خواندن و قلم و علم و آموزش آمیخته با توحید، شروع شد و این واژه‌های زرین وحی، بیانگر آن است که بعثت یعنی: رستاخیز معنوی، و انقلاب در همه امور، که اساس آن انقلاب‌ها، انقلاب فرهنگی و آگاهی بخشی در همه زمینه‌هاست.

منبع: ستاره

کلمات کلیدی۲۵ فروردین ۹۷ عید مبعث تاریخ عید مبعث تاریخ عید مبعث ۹۷ حضرت محمد (ص) روز عید مبعث روز مبعث چند شنبه است عید مبعث عید مبعث ۹۷ عید مبعث چند شنبه است مبحث حضرت محمد (ص) مقاله عید مبعث

عید مبعث ۹۷ / عید مبعث چند شنبه است

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A