اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.
خانه » دانلود » جدیدترین و موثرترین داروهای جلوگیری از بارداری

اطلاعیه سایت

جدیدترین و موثرترین داروهای جلوگیری از بارداری

به گزارش جدید 96 ،

جدیدترین و موثرترین داروهای جلوگیری از بارداری

جدیدترین و موثرترین داروهای جلوگیری از بارداری

منبع مطلب

جدیدترین و موثرترین داروهای جلوگیری از بارداری

قرص های ضد بارداری از ابتلا به بیماری‌های آمیزشی نظیر ایدز پیشگیری نمی‌کند و فقط برای پیشگیری از بارداری هستند.مجموعه کامل اطلاعات از قرصهای بارداری در اینجا گردآوری شده است که میتوانید ملاحظه نمایید:

ضد بارداری

دو نوع اصلی از قرص ضد بارداری  وجود دارد:

۱٫قرصهای ترکیبی استروژن و پروژسترون که شامل انواع تک فازی (میزان ترکیبات در کل دوره مصرف ثابت است)، دو فازی و سه فازی.
۲٫قرصهای شامل پروژسترون به تنهایی

استروژن
استروژن مورد استفاده در قرصهای رایج فعلی معمولاً شامل اتینیل استرادیول (ethinyl estradiol) یا مسترانول می‌باشد. مسترانول برای فعال بودن باید به اتنیل استرادیول تبدیل شود و از لحاظ اثر بخشی ضعیف تر است.
پروژسترون
انواع مختلفی از پروژستینها وجود دارند که بسته به اثرات استروژنی یا ضد استروژنی (به علت تبدیل متابولیتهایشان به ترکیبات استروژنی) یا اثرات آندروژنی‌شان (به علت شباهت ساختاری با تستوسترون) به کار می‌روند. حسن قرصهای ضد بارداری نسل سوم در این است که پروزسترونهای آنها اثرات استروژنی نداشته و اثرات آندروژنی بسیار کمی دارد. این مسئله در مورد عوارض شایعی همچون افزایش وزن و آکنه بسیار مورد توجه است.

انواع رایج موجود در ایران

۱٫ قرص اچ دی Contraceptive HD شامل ۰٫۵ میلی‌گرم لوونورگسترول و ۵۰ میکروگرم اتینیل استرادیول که امروزه به دلیل عوارض جانبی زیادش به ندرت تجویز می‌شود
۲٫ال دی Contraceptive LD شامل ۰٫۳ میلی‌گرم لوونورگسترول و ۳۰ میکروگرم اتینیل استرادیول

در موارد جلوگیری از بارداری پس از مقاربت یا اورژانسی، تعداد قرص های مصرفی را افزایش ندهید. زیرا دوز بیش از حد دارو عوارض جانبی جدی را به همراه خواهد داشت. برای اطمینان بیشتر و اثر بخشی بهتر دارو، زمان آغاز مصرف اهمیت دارد و بهتر است در ۱۲ ساعت اول بعد از مقاربت دارو مصرف شود.

دی ئی Contraceptive DE شامل ۰٫۱۵ میلی‌گرم دزوگسترل (Desogestrel) و ۳۰ میکروگرم اتینیل استرادیول
Contraceptive Triphasic (نام تجاری Triphasil) شامل لوونورگسترول و اتینیل استرادیول (در سه مرحله و شامل ۲۱ قرص می‌باشد)
قرص شیردهی، (Minipil) شامل مقادیری اندک پروژستین است. (در ایران ۳۰ میکروگرم لوونورژسترول)

ضد بارداری

مکانیزم اثر

استروژن و پروژسترون موجود در این قرصها اثر اصلی خود را با تأثیر مهاری بر عملکرد گوناتروپینهای هیپوتالاموس بروز می‌دهند. این شامل سرکوب ترشح ال اچ و اف اس اچ در خون و جلوگیری از صعود میان چرخه‌ای ال.اچ. است. همچنین این ترکیب روی ترشحات مخاط گردن رحم، اندومتر رحم و حرکت و ترشحات لوله‌های رحمی اثر می‌گذارد و باعث کاهش احتمال بارداری می‌شود.

طریقه مصرف

دوره قاعدگی (قرمز)، باروری (آبی) و ناباروری (سبز) به طور تقریبی

بسته به نوع مورد استفاده تفاوتهای اندکی در مصرف این قرصها وجود دارد اما اصول کلی یکسان است. قرصهای ترکیبی معمولاً ۲۱ تایی بوده و فرد هر روز یک قرص را مصرف می‌کند و سپس ۷ روز قرص نمی‌خورد که معمولاً در این ۷ روز خونریزی قاعدگی اتفاق خواهد افتاد. معمولاً شروع دارو در ابتدای یک چرخه قاعدگی یا برای سهولت به خاطر سپاری مصرف قرصها در نزدیکترین تعطیلی آخر هفته به شروع یک خونریزی قاعدگی خواهد بود. تا ۷ روز بعد از شروع قرصها لازم است که از یک روش پیشگیری جایگزین نیز استفاده شود.

عوارض قلبی عروقی

در افراد جوان غیر سیگاری و بدون ریسک فاکتور بیماریهای قلبی عروقی ریسک بروز عوارضی همچون سکته قلبی و سکته مغزی با مصرف این قرصها افزایش قابل توجهی نمی‌یابد. اثبات شده که این داروها ۲۸ درصد ریسک تروبوآمبولی وریدی را افزایش می‌دهند اما با توجه به شیوع ناچیز این عوارض در زنان بدون زمینه قبلی این افزایش ریسک اهمیت ندارد.مصرف انواع قدیمی (اچ. دی) این داروها باعث ایجاد پر فشار خون در ۴ تا ۵ درصد زنان سالم می‌شود و در ۱۵ درصد زنان مبتلا به پرفشاری خون فشار خونشان را افزایش می‌دهد؛ که این عارضه نیز در داروهای نسل جدیدتر کمتر مشاهده می‌شود.

سایر اثرات و عوارض

به طور کلی قرصهای ضد بارداری می‌توانند باعث تهوع، خیز و سردرد (شامل تشدید سردردهای میگرنی) در بعضی افراد شوند. ممکن است لکه بینی(breakthrough bleeding) در طی دوره ۲۱ روزه مصرف قرص مشاهده شود. همچنین در برخی خونریزی بعد از قطع دارو ممکن است ایجاد نشود که منجر به شک به حاملگی می‌شود. از دیگر اثرات که ناشی از پروژسترون‌های قدیمی می‌باشد می‌توان به هیرسوتیسم (پرمویی) و آکنه اشاره کرد.

اثرات قرصهای پروژسترونیمجموعه کامل اطلاعات از قرصهای بارداری در اینجا گردآوری شده است که میتوانید ملاحظه نمایید

خونریزی و لکه بینی‌های نامنظم شایع است؛ که بعد از مصرف بلند مدت کمتر می‌شوند. این قرصها هیچ نوع عارضه ترومبوآمبولیک ندارند. احتمال بروز هیرسوتیسم و آکنه وجود دارد. افزایش وزن در صورت مصرف انواع ترکیبی با پروژسترونهای قدیمی شایع است.

همچنین با مصرف این قرصها احتمال کاهش اچ دی ال (کلسترول خوب خون) و افزایش ال دی ال (کلسترول بد خون) وجود دارد؛ که آن را ناشی از کاهش استروژن می‌دانند. به همین ترتیب کاهش چگالی استخوانی (ریسک پوکی استخوان) به دلیل ذکر شده وجود دارد.

قرص‌های جدید اثر مردانه‌زایی ندارند

قرص‌های ضد بارداری از ۲ بخش هورمونی کاملا متفاوت تشکیل شده‌اند. ماده موثر آنها اتینیل استرادیول است و قسمت دوم آنها از پروژسترون تشکیل شده است. از آنجایی که بخش اتینیل استرادیول معمولا در همه قرص‌ها ثابت است، قرص‌ها برحسب اینکه حاوی چه مقدار از این ماده باشند به قرص‌هایی با دوز بالا یا پایین تقسیم‌بندی می‌شوند. قسمت پروژسترونی قرص‌ها هم قابل تغییر است و انواع مختلفی دارد. برخی از آنها اثر ضد هورمون مردانه و برخی دیگر اثر مردانه‌زایی دارند. اکثر قرص‌های ضدبارداری که در گذشته استفاده می‌شد دارای اثر مردانه‌زایی بودند به جز چند قرصی که اخیرا وارد بازار شده‌اند ازجمله یاسمین، یاز، دیان و مارولون. مکانیسم اثر بیشتر قرص‌های ضدبارداری از طریق توقف تخمک گذاری است اما بخش پروژسترونی قرص نیز باعث کاهش ضخامت لایه داخلی آندومتر می‌شود. این حالت باعث می‌شود اگر هم تخمک‌گذاری انجام شد جنین به راحتی داخل رحم ننشیند. علاوه براین، کاهش ضخامت لایه داخلی رحم باعث مرتب شدن عادت ماهانه و کاهش خونریزی ماهانه می‌شود.

آنهایی که نباید ضد بارداری بخورند

مصرف قرص‌های ضد بارداری به مدت کوتاه برای مثال ۳ تا ۶ ماه معمولا مشکلی ایجاد نمی‌کند. بهتر است همیشه از قرص‌هایی با دوز پایین از جمله یاسمین، یاز، مارولون، دیان ۳۵ یا نوع ایرانی آنها مانند سیپروترون کامپاند یا LD استفاده شود. اگر این داروها در فرد جواب داد دیگر نیازی به استفاده از قرص‌های قوی مثل HD وجود ندارد. قبل از تجویز قرص باید سابقه خانوادگی فرد پرسیده شود که نباید دیابت و فشار خون داشته باشد، وزنش خیلی بالا نباشد، بهتر است سیگار نکشد و سابقه بیماری فلبیت یا لخته شدن خون هم نداشته باشد زیرا این قرص‌ها می‌توانند باعث افزایش لخته یا ترمبوز در بدن شود به خصوص در افراد مبتلا به فلبیت می‌توانند منجر به سکته مغزی، سکته قلبی یا ترومبوز در پاها شوند. همچنین فردی که قرص ضدبارداری می‌خورد و برای مثال دست یا پایش می‌شکند و مجبور می‌شود مدتی بی‌حرکت باشد بیشتر در خطر ترومبوز قرار دارد تا فردی که قرص مصرف نمی‌کند. علاوه براین کسانی که می‌خواهند عمل جراحی شوند حتما باید از یک ماه قبل مصرف قرص را قطع کنند چون ممکن است احتمال ترومبوز بعد از جراحی در عروق شان زیاد شود.

از روز دوم قاعدگی بخورید نه روز پنجم!

هورمون‌های کنترل‌کننده تخمک‌گذاری (FSH و LH) توسط هیپوفیز ترشح می‌شوند. قرص‌های ضدبارداری با بالا بردن سطح هورمون‌های زنانه باعث می‌شوند بدن تشخیص دهد چون به اندازه کافی هورمون زنانه وجود دارد پس نیازی به ترشح ۲ هورمون اصلی FSH و LH نیست بنابراین سطح آنها بسیار کاهش پیدا می‌کند و تخمک گذاری متوقف می‌شود. برای توقف تخمک گذاری تاکید می‌شود قرص‌هایی که جدیدا در بازار هستند از جمله یاسمین، یاز و مارولون حتما از روز دوم عادت ماهانه میل شوند چون این داروها یک مقدار ضعیف‌تر هستند و شروع مصرف از روز پنجم شاید یک مقدار دیر باشد. متاسفانه دیده شده که حتی داروخانه‌ها به عادت قدیم می‌گویند از روز پنجم قرص میل شود درنتیجه بعضی بارداری‌ها با وجود مصرف قرص اتفاق می‌افتد که می‌تواند خطرناک هم باشد. قرص‌ها اگر از روز پنجم خورده شوند باید درماه اول از یک وسیله پیشگیری دیگر هم استفاده کرد اما اگر از روز دوم خورده شوند از فردای آن روز قرص تاثیرگذار خواهد بود. اگر هم شک و تردید دارید می‌توانید در ماه اول از یک روش جلوگیری دیگر هم استفاده کنید. لازم به ذکر است که مصرف هیچ قرصی بعد از روز هفتم عادت ماهانه دیگر تاثیرگذار نخواهد بود.

قرص‌ ضد بارداری برای زمان شیردهی

در زمان شیردهی باید از قرص‌های ضدبارداری متفاوتی استفاده کرد. این قرص‌ها مینی پیل نام دارند و فقط حاوی پروژسترون هستند و باید هر روز سر ساعت میل شوند زیرا سطح هورمون‌شان بسیار پایین است تا در شیردهی اختلالی ایجاد نکنند. مکانیسم اثر آنها فقط با نازک کردن لایه داخلی رحم و ممانعت از لانه گزینی است بنابراین خیلی نمی‌توانند جلوی تخمک‌گذاری را بگیرند و فقط در ۶ ماهی که خانم به طور کامل شیر می‌دهد موثر هستند. یعنی اگر کسی شیرخشک به کودکش بدهد تاثیر آن بسیار کمتر می‌شود و بهتر است از روش دیگری همزمان استفاده کند. سایر قرص‌های ضدبارداری نیز بهتر است هر روز سر ساعت خورده شوند اما یک مقدار جای مانور هم دارند. برای مثال اگر فرد هر شب سر ساعت ۹ قرص می‌خورد و یک شب آن را فراموش کند و فردا صبح یادش بیفتد می‌تواند قرص فراموش شده را میل کند و شب سر ساعت ۹ طبق روال عادی به مصرف قرص ادامه دهد. اما اگر بیشتر از ۲ روز فراموش کند دیگر فایده‌ای ندارد و باید آن ماه همزمان از یک روش جلوگیری دیگر نیز استفاده کند.

ضد بارداری

بعد از ۳ ماه آزمایش چربی و قند خون بدهید

این داروها گاهی اوقات سردردهای میگرنی را تشدید می‌کنند یا حتی به وجود می‌آورند زیرا پروژسترون باعث احتباس آب در بدن می‌شود. استروژن موجود در قرص نیز گاهی اوقات باعث بزرگ‌تر و دردناک شدن سینه‌ها می‌شود. اگر بیمار می‌خواهد قرص را طولانی مدت مصرف کند حتما باید ۳ ماه بعد از شروع مصرف، سطح چربی‌های بدنش از جمله کلسترول و تری‌گلیسیرید و همچنین قند خونش را اندازه‌گیری کند زیرا این قرص‌ها در تعداد کمی از افراد می‌تواند باعث افزایش چربی‌ها و قند خون شوند که اگر این مشکلات با رژیم غذایی همزمان، اصلاح نشوند باید مصرف قرص قطع شود.

خطر سقط جنین

برخی افرادی که برای مدت طولانی از قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند بعد از قطع قرص دچار عادت ماهانه نشدن یا آمنوره بعد از قطع قرص می‌شوند زیرا یکی از مکانیسم‌های اثر قرص‌ها بالا بردن هورمون شیر یا پرولاکتین است. قاعدگی‌ها معمولا باید چند ماه بعد از قطع قرص برگردند و اگر برنگردند یعنی تخمک‌گذاری انجام نمی‌شود و شانس بارداری کم می‌شود. در این صورت فرد باید حتما از لحاظ هورمونی بررسی شود. اما اگر قرص برای مدت کوتاه استفاده شود معمولا این حالت رخ نمی‌دهد. مصرف طولانی‌مدت باعث می‌شود ضخامت آندومتر آنقدر نازک شود که گاهی اگر بارداری هم اتفاق بیفتد منجر به سقط می‌شود.

بالای ۴۰ سال با احتیاط

معمولا بدن همه افراد به قرص‌ها یکسان جواب نمی‌دهد. ممکن است یک نفر بیشتر با یاز سازگاری داشته باشد و فردی دیگر با یاسمین یا دیان و … بنابراین باید قرص‌ها را امتحان کرد. در هر صورت بهتر است در مرحله اول از داروهای جدید مثل یاز، یاسمین، دیان، مارولون و … استفاده کرد و بعد اگر مشکلی بود نوع قرص را عوض کرد. لازم به ذکر است که سیگاری‌های بالای ۳۵سال بهتر است اصلا از قرص‌های ضد بارداری استفاده نکنند. همچنین در افراد بالای ۴۰سال باید خیلی با احتیاط تجویز شوند.

بیشتر از ۴ سال مصرف نکنید!

استفاده از این قرص‌ها به مدت طولانی و بدون توقف اصلا توصیه نمی‌شود. همانطور که ذکر شد این قرص‌ها حاوی هورمون اتینیل استرادیول هستند. در واقع گروه اتینیلی که به این استردیول اضافه شده است باعث می‌شود هورمون به مدت طولانی در بدن باقی بماند، یعنی اگر قرصی امروز قطع شود چند ماه طول می‌کشد تا کل دارو از بدن خارج شود و از آنجایی که این هورمون می‌تواند تحریک‌کننده سرطان سینه باشد توصیه می‌شود قرص با فواصل ۳ ماهه استفاده و یک ماه توقف یا ۶ ماهه استفاده و ۲ ماه توقف مصرف شود. درکل استفاده از قرص بیشتر از ۴ سال به خصوص به طور ممتد خیلی توصیه نمی‌شود.

توضیحاتی در مورد قرصهای ضد بارداری موجود در ایران

قرص یاسمینyasmine : قرص یاسمین نوعی قرص پیشگیری با دوز پایین مشابه ال دی است که نوع پروژسترون آن از نوع دسپیرونون می باشد این نوع پروژسترون عوارض کمتری نسبت به سایر انواع پروژسترون دارد. عوارضی مانند افزایش وزن- عوارض پوستی و نیز تهوع و استفراغ براساس ادعای شرکت تولید کننده دارو -بایر- و نیز تجربه بالینی بسیار کمتر است.

.موارد منع مصرف این قرص همانند تمام انواع قرصهای ترکیبی می باشد و در صورت سابقه بیماری کبدی و سنگ کیسه صفرا، بیمارهای فلبی و عروقی و نیز حاملگی نباید مصرف شود. در صورتی که از قرص اسپیرونولاکتون به صورت همزمان استفاده می کنید نباید یاسمین مصرف کنید چون پروژسترون این قرص از انواع نگهدارنده پتاسیم است و می تواند عوارض قلبی و متابولیک داشته باشد.

قرص یازyaz :قرص یاز ۲۸ قرص در هر بسته دارد که ۲۴ تای آن صورتی کمرنگ و ۴ تای ان سفید رنگ است برای شروع قرص در روز اول سیکل اولین قرص صورتی کمرنگ را بخورید- به کلمه START پشت بسته قرص توجه کنید.- ترجیحا در ساعتی معین- و سپس مصرف قرصها را به صورت شبی یکی ادامه دهید. پس از تمام شدن قرصهای صورتی قرصهای سفید را بخورید تا بسته قرص تمام شود حتی اگر در طی این مدت پریود بشوید یا نه باید شروع بسته جدید را آغاز کنید. این قرص می تواند تاحدودی بدخلقی قبل از پریود PMDDرا کاهش دهد. به خاطر داشته باشید در یک هفته اول شروع بسته جدید و ترجیجا در یک ماه اول مصرف هر قرص پیشگیری از بارداری از یک روش کمکی مانند کاندوم نیز استفاده کنید.

قرص بلارا:ساخت شرکت گروننتال ،هر قرص حاوی اتینیل استرادیول و کلرمادیونون است اثر پروزسترون این قرص در افزایش وزن کمتر از سایر انوع قرصهاست..هر بسته بلارا حاوی ۲۱ قرص می باشد. مصرف بلارا، را باید از روز اول سیکل آغاز کرد. در صورتیکه در دوره های قبل، نوع دیگر ضد بارداری را دریافت کرده اید. می توانید مصرف این قرص را آغاز کنید.   قرص ها را نجوید. برای افزایش کارایی، قرص ها باید به طور منظم در هر ۲۴ ساعت مصرف شود.پس از مصرف آخرین قرص، برای یک دوره هفت روزه، نباید قرص ها مصرف شود.که ۴ ۲ روز پس از مصرف آخرین قرص، خونریزی اتفاق می افتد. پس از ۷ روز، مصرف قرص را باید ادامه داد.

ترکیباتی که باعث کاهش سریع هورمونهای استروئیدی می شوند، اثر پیشگیری بلارا، را تحت تأثیر قرار می دهند مانند باربیتوراتها، ریفامپین، گریزوفلوین، فنیل بوتازون، داروهای ضد صرع (باربکسالون، کاربامازپین، فنی توئین، پریمیدون) و همچنین مصرف آنتی بیوتیک هایی مثل آمپی سیلین، تتراسیکلین که باعث تغییر فلور روده می شوند، میزان فعالیت بلارا، را کاهش می دهد.

harfetaze.com

داروهای ضد بارداری | جدیدترین قرصهای جلوگیری از بارداری

harfetaze.com › پزشکی و سلامت

۱۳ دقیقه پیش – جدیدترین و موثرترین داروهای جلوگیری از بارداری. قرص های ضد بارداری از ابتلا به بیماری‌های آمیزشی نظیر ایدز پیشگیری نمی‌کند و فقط برای پیشگیری از بارداری هستند.مجموعه کامل اطلاعات از قرصهای بارداری در اینجا گردآوری شده است که میتوانید ملاحظه نمایید: ضد بارداری …

قرص‌ ضدبارداری خوب کدام است؟! – برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/76992/قرص‌-ضدبارداری-خوب-کدام-است

۲۶ دی ۱۳۹۲ – مصرف قرص‌های ضد بارداری به مدت کوتاه برای مثال ۳ تا ۶ ماه معمولا مشکلی ایجاد نمی‌کند. بهتر است همیشه از قرص‌هایی با دوز پایین از جمله یاسمین، یاز، مارولون، دیان ۳۵ یا نوع ایرانی آنها مانند سیپروترون کامپاند یا LD استفاده شود. اگر این داروها در فرد جواب داد دیگر نیازی به استفاده از قرص‌های قوی مثل HD وجود ندارد.

بهترین راه جلوگیری از بارداری چیست؟ – نمناک

namnak.com/جلوگیری-از-بارداری.p11385

جلوگیری از بارداری با روشهای بسیاری صورت می گیرد اما هر کدام خطرات خود را به همراه دارند که با رعایت نکردن شیوه ی درست به سراغ زوجین می آید. قرص های ضد بارداری.. برخی معتقدند که بهترین و مطمئن ترین روش پیشگیری از بارداری در ابتدای ازدواج استفاده از قرص های خوراکی جلوگیری از بارداری است. همانطور که می دانیداین قرص ها خود …

قرصهای پیشگیری از بارداری جدید | دکتر میترا مولائی نژاد – …

www.drmolaei.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=7248

با توجه به عوارض شایع قرصهای ال دی و اچ دی، که دارای لوونورژسترل و اتینیل استرادیول بودند، با تغییر جزء پروژستینی قرصهای ضد بارداری نسل سوم به بازار عرضه شدند.این قرصها حاوی ۲۰-۳۰ میکروگرم اتینیل استرادیول و ژستودون یا دزوژسترل هستند. بنابراین قرصهای نسل جدید در نوع پروژسترون ، با قرصهای قبلی متفاوت …

بهترین قرص‌ ضدبارداری کدام است؟! – پارسینه

www.parsine.com/fa/news/178192/بهترین-قرص‌-ضدبارداری-کدام-است

۳۰ دی ۱۳۹۲ – مصرف قرص‌های ضد بارداری به مدت کوتاه برای مثال ۳ تا ۶ ماه معمولا مشکلی ایجاد نمی‌کند. بهتر است همیشه از قرص‌هایی با دوز پایین از جمله یاسمین، یاز، مارولون، دیان ۳۵ یا نوع ایرانی آنها مانند سیپروترون کامپاند یا LD استفاده شود. اگر این داروها در فرد جواب داد دیگر نیازی به استفاده از قرص‌های قوی مثل HD وجود ندارد.

جلوگیری از بارداری با جدیدترین روش‌های موثر دنیا | چطور

https://www.chetor.com › … › جلوگیری از بارداری با جدیدترین روش‌های موثر دنیا

۱۰ آبان ۱۳۹۶ – امروزه کاندوم‌ها در دو نوع مردانه و زنانه وجود دارند؛ هرچند کاندوم‌های مردانه بسیار متداول‌تر هستند. به همراه روش‌های سدی مانند کاندوم می‌توان از یک ژل، کرم یا فوم اسپرم‌کش استفاده کرد اما اسپرم‌کش به‌تنهایی فقط در ۷۲ درصد از موارد از بارداری جلوگیری می‌کند. مزایای کاندوم: کاندوم‌ها ارزان‌قیمت هستند و بهترین محافظت را در برابر …

بهترین روش اورژانسی برای جلوگیری از بارداری چیست؟ | ستاره

setare.com/fa/news/11295/بهترین-روش-اورژانسی-برای-جلوگیری-از-بارداری-چیست

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ – بهترین روش اورژانسی برای جلوگیری از بارداری چیست؟ از جمله روش های اورژانسی در جلوگیری از بارداری می‌توان به استفاده از قرص های ال دی (LD)، اچ دی (HD) و قرص اورژانسی لوونورژسترول اشاره کرد. قرص اورژانسی لوونورژسترول – قرص اورژانسی لونژیل – قرص اورژانسی اووسیز. ترس از باردار شدن در روابط محافظت شده …

قرص اورژانسی ضد بارداری و روش های جلوگیری از بارداری – …

www.iranve.com › سلامتی › بارداری

روش های جلوگیری از بارداری در دوران عقد بصورت طبیعی, جلوگیری از بارداری بصورت اورژانسی و در ماه اول, بهترین روش جلوگیری از حاملگی بصورت موثر.

بهترین نوع قرص های جلوگیری . کمک لطفا ! | تبادل نظر نی …

https://www.ninisite.com/discussion/…/بهترین-نوع-قرص-های-جلوگیری-کمک-لطفا

سلام می شه لطفا به من بگین بهترین قرص های جلوگیری چی هستن ؟؟ ال دی می خورم خیلی افسرده و عصبی می شم و در عین حال … عضویت: ۱۳۸۸/۰۶/۰۱٫ تعداد پست: ۱۰۴۸٫ در حال حاضر بهترین قرص ضد بارداری مارولون هست – -خونریزی رو کم میکنه چاق هم نمیکنه در کل عوارضش از همه قرصها کمتره- درضمن یاسمین خونریزی رو زیاد میکنه. ۱۳۸۹/۰۵/ …

یک روش فوری و اورژانسی برای جلوگیری ازبارداری – بیتوته

www.beytoote.com/wedlock/bardari/procedures-prevent-postpartum.html

کاندوم زنانه کاندوم,انواع کاندوم یک روش فوری و اورژانسی برای جلوگیری ازبارداری , جلوگیری ازبارداری , کاندوم , مزایای استفاده از روش فوری جلوگیری ازبارداری , بارداری , قرصهای ضد بارداری.

روش فوری و اورژانسی برای جلوگیری از بارداری پیشگیری …

https://baelm.net/شرح-کامل-روش-های-پیشگیری-از-بارداری-او/

جلوگیری اورژانسی ۹۴, جلوگیری اورژانسی بارداری, جلوگیری اورژانسی از بارداری, جلوگیری اورژانسی در شیردهی. جلوگیری از بارداری با روشهای بسیاری صورت می گیرد اما هر کدام خطرات خود را به همراه دارند که با رعایت نکردن شیوه ی درست به سراغ زوجین می آید. قرص های ضد بارداری.. برخی معتقدند که بهترین و مطمئن‌ترین روش …

چه روش ضد بارداری مناسب شما است؟ – بیتوته

www.beytoote.com/wedlock/learn/style-expectancy-expectancy2.html

امروزه روش‌های متعددی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد اما اینکه بهترین روش برای هر فرد کدام است، سوالی است که بسیاری از ما دوست داریم جواب‌اش را بدانیم. بسیاری از روش‌های کنترل بارداری به پیشگیری از بارداری کمک‌ می‌کنند اما هیچ‌کدام از بیماری‌های منتقله جنسی جلوگیری نمی‌کنند. اگر شما یا همسرتان مبتلا به بیماری‌های جنسی …

بهترین قرص ضد بارداری برای عروس ها! – نوعروس

www.noarous.com/بهترین-قرص-ضد-بارداری-برای-عروس-ها

اگر تصمیم دارید بعد از ازدواج برای پیشگیری از بارداری از قرص استفاده کنید، خوب است انواع و اقسام قرص های ضدبارداری را بشناسید و بهترین را انتخاب کنید.

بهترین قرص ضد حاملگی، کدام است؟ – نی نی بان

niniban.com/fa/news/111869/بهترین-قرص-ضد-حاملگی-کدام-است

۴ تیر ۱۳۹۶ – اغلب قرص‌های ضد بارداری ترکیبی، در بسته‌های ۲۱ روزه و یا ۲۸ روزه موجود هستند. در طول ۲۱ روز، در یک زمان مشخص و یکسان، روزانه یک قرص هورمون خورده می‌شود.

بهترین روش جلوگیری از بارداری پس از زایمان چیست؟ – نی نی بان

https://niniban.com/fa/news/…/بهترین-روش-جلوگیری-از-بارداری-پس-از-زایمان-چیس…

۱۰ مرداد ۱۳۹۶ – بهترین روش جلوگیری از بارداری پس از زایمان چیست؟ خیلی از زوجین پس از تولد اولین فرزند خود نگران باردار شدن مجدد هستند. مخصوصا اگر در اطراف خود مادرانی را دیده باشند که بعد زایمان دوباره باردار شده اند. روزنامه سلامت: خیلی از زوجین پس از تولد اولین فرزند خود نگران باردار شدن مجدد هستند. مخصوصا اگر در اطراف خود …

۲۴ روش خانگی جلوگیری از بارداری (بخش اول) – مامانم – بارداری …

mamanam.com › … › کنترل بارداری › ۲۴ روش خانگی جلوگیری از بارداری (بخش اول)

جالب است به عنوان یک خانم جوان و کم تجربه بدانید که سبزی جعفری، یکی از داروهای خانگی موثری است که تصور می شود به طور طبیعی، در جلوگیری از بارداری زنان مفید باشد. همانطور که می دانید، این گیاه به راحتی در دسترس عموم قرار دارد و بهترین روش مصرف آن، به شکل چای گیاهی و یا دمنوش می-باشد. در نهایت، نکته مهمی که در استفاده از …

جلوگیری از بارداری بدون استفاده از کاندوم – رسانه دکتر سلامت

https://drsalamatx.com/contraception-without-a-condom/

۲۷ اسفند ۱۳۹۵ – روش اول از داروها برای جلوگیری از بارداری بدون کاندوم استفاده کنید. ۱ قرصهای هورمونی ضد بارداری مصرف کنید. قرص جلوگیری. اگر شما خانمی هستید که می …. به طور مداوم از ضد بارداری های مختلف مانند قرص و یا استفاده از IUD استفاده می کند از آنجایی که شما یک رابطه قابل اعتماد را جلو بردید و احتمالا در باره بهترین …

بهترین راه جلوگیری از بارداری | دکتر رهام صادقی

www.roham.ws › … › فهرست انجمنهای گفتگو › سوالات زنان › پیشگیری از بارداری

۲۵ فروردین ۱۳۸۸ – ۱۲پست – ‏۷ نویسنده

با سلام میخواستنم بدونم بهترین راه برای جلوگیری از بارداری برای کسانی که تازه ازدواج کرده اند و مسلما میل جنسی قوی دارند چیه؟ البته به جز قرص جلوگیری که یا چاق میکنه یا لاغر و با حالت تهوع همراهه و کاندوم که همه ی آقایون از اون گریزونن. دستگاه یا دارویی بدون عوارض خاصی یا حداقل با کمترین عوارض. با تشکر.

بهترین روشهای پیشگیری از بارداری – Tebyan – تبیان

https://article.tebyan.net › صفحه اصلی › مشاوره › بخوانید و بدانید

۱۵ مهر ۱۳۹۲ – پرسش: روشهای کاملا مطمئن پیشگیری از بارداری را لطفا بگویید و توضیح دهید. پاسخ: بسیاری از زوج ها که صاحب چند فرزند هستند و دیگر فرزندی نمی خواهند در مورد راه های پیشگیری از بارداری اطلاعات کافی ندارند و برخی از آنها هم در عین حال که از روش های پیشگیری استفاده می کنند باز هم باردار می شوند! آمادگی نداشتن …

قرص ضد بارداری اورژانسی و فوری +زمان و نحوه مصرف و عوارض …

saten.ir › سلامت

۱۴ فروردین ۱۳۹۶ – روش فوری و اورژانسی برای جلوگیری از بارداری ، پیشگیری اضطراری روش جلوگیری از بارداری بصورت اضطراری به مجموعه ای از روشها و تکنیکهایی اطلاق می شود که در صورتی که.

عوارض مصرف مکرر قرص های اورژانسی ضدبارداری – دکتر فاطمه …

www.drnematolahi.com/NewsDetails.aspx?id=147

هورمون‌های موجود در قرص‌های ضد بارداری که به‌OCP معروفند، به روش کنترل معکوس، روی هیپوتالاموس مغز تاثیر می‌گذارند و مانع از تخمک‌گذاری می‌‌شوند. قرص‌های ضد‌بارداری یکی از موثر‌ترین روش‌های جلوگیری از بارداری هستند اما مانند همه داروهای دیگری که فرد به‌طور مصنوعی به بدن وارد می‌‌کند بدون عارضه نیستند و گاهی این عوارض آنقدر برای …

پیشگیری اضطراری از بارداری – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/پیشگیری_اضطراری_از_بارداری

عوارض جانبی این قرص‌ها متفاوت است. تهوع، استفراغ، سردرد، حساس شدن پستان‌ها، سرگیجه، احتباس مایعات در بدن و خونریزی‌های نامنظم. این عوارض جانبی معمولاً بعداز یکی دو روز از بین خواهند رفت. با خوردن این قرصها همراه با غذا یا مصرف داروهای ضد تهوع، می‌توان از احساس تهوعی که خوردن این قرصها ایجاد می‌کند کم نمود. در صورتی که در عرض …

راه های جلوگیری از بارداری مرجع کامل – تنظیم خانواده

www.tanzimekhanevadeh.com/medicine-and-health/864-1391-01-19-08-43-54

چسب های ضد بارداری. قرص های کوچک. حلقه های هورمونی. کپسول های ضد بارداری قابل کاشت. حلقه های مسی. نابارور سازی. ضدبارداری اضطراری. روش های ضد بارداری نامطمئن …. کاندومهای لاتکسی از موثرترین روشها برای کاهش خطر عفونت ناشی از ویروسهایی که باعث ایجاد ایدز، سایر بیماریهای وابسته به ایدز و دیگر بیماریهای منتقله از راه …

[PDF]قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری

rk.iums.ac.ir/uploads/pishgiri_az_bardari.pdf

ﺗﻮﺿﻴﺢ ﺭﻭﺵ : ﻳﻜﻲ ﺍﺯ ﺭﻭﺷﻬﺎﻱ ﺟﻠﻮﮔﻴﺮﻱ ﺍﺯ ﺑﺎﺭﺩﺍﺭﻱ ، ﻣﺼﺮﻑ ﻗﺮﺻﻬﺎﻱ ﺗﺮﻛﻴﺒﻲ ( ﺍﺳﺘﺮﻭژﻥ ﻭ ﭘﺮﻭﺳﺘﺮﻭﻥ ) ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺩﻭﺷﻜﻞ. ﻳﻚ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺍﻱ (. LD. ) ﻭ ﺳﻪ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺍﻱ (ﺗﺮﻱ ﻓﺎﺯ ﻳﻚ ) ﻣﻮﺟﻮﺩ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ . ﻣﺼﺮﻑ ﺍﻳﻦ ﻗﺮﺻﻬﺎ ﺭﻭﺯﺍﻧﻪ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ. ﺗﺠﻮﻳﺰﺁﻥ ﺗﻮﺳﻂ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺑﻬﺪﺍﺷﺘﻲ ﺗﻌﻠﻴﻢ ﺩﻳﺪﻩ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﻲ ….. ﺩﺭﺻﻮﺭﺕ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺭﻭﺵ ﺍﺯ ﻗﺮﺹ ﺑﻪ ﺁﻣﭙﻮﻝ ﻫﺎﻱ ﺗﺮﻛﻴﺒﻲ، ﻓﺎﺻﻠﻪ ﻫﻔﺖ ﺭﻭﺯﻩ ﺑﻴﻦ ﺩﻭ ﺑﺴﺘﻪ ﻗﺮﺹ، ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ. ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺮﺍﻱ ﺗﺰﺭﻳﻖ ﺍﺳﺖ. ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻧﻴﺎﺯﻱ ﺑﻪ …

همه چیز درباره قرص ضد بارداری و آکنه

https://lasermirdamad.com/قرص-ضد-بارداری-و-آکنه/

تا به حال برایتان پیش آمده است که با کسی رو به رو شوید که ادعا می کند بعد از استفاده از قرص ضد بارداری، پوستش بهتر شده؟ یا تا به حال دیده اید که برخی افراد با استفاده از این قرص ها دچار ضایعات پوستی و جوش شده اند؟ بله قرص جلوگیری از بارداری می تواند هر دو این اثرات را روی پوست داشته باشد. اما جالب است بدانید که مطالعه …

همه چیز درباره روش های پیشگیری از بارداری اورژانسی | ایران ام دی

iranmd.ir/128/همه-چیز-درباره-روش-های-پیشگیری-از-بارداری-اورژانسی

روش اورژانس پیشگیری از بارداری روشی است که پس از تماس جنسی بدون استفاده از روش های مطمئن پیشگیری از بارداری و یا هر موردی که احتمال بارداری ناخواسته پس از تماس جنسی را داشته باشد، استفاده می شود. یکی از مشکلات بزرگ در مورد مصرف داروهای ضد بارداری اورژانس عدم اطلاع خانم ها از روش مصرف صحیح آنها است. برخی مواقع نیز …

قرص روکین و عوارض جانبی آن را بهتر بشناسید – آرگا

arga-mag.com › سلامت › اطلاعات دارویی

۱۶ تیر ۱۳۹۵ – این دارو ترکیبی از هورمون های استروژن و پروژسترون می باشد. این محصول برای جلوگیری از بارداری مورد استفاده قرار می گیرد. اساسا با پیشگیری از آزاد سازی تخمک در طول دوره قاعدگی از حاملگی جلوگیری می کند. قرص روکین به غلیظ شدن مایع واژن کمک کرده و از باروری تخمک ها و تغییرات رحم پیشگیری کرده و به …

بایگانی‌ها قرص جلوگیری از بارداری روکین – کامل

medicine-pill.y1396.ir/tag/قرص-جلوگیری-از-بارداری-روکین/

۱۱ مرداد ۱۳۹۶ – پزشکی : قرص های خوراکی ضد بارداری داراری هورمون های ساختگی شبیه استروژن و پروستروژن طبیعی است که بامهار تخمک گذاری از بروز بارداری جلوگیری می کند . قرص‌های ضد بارداری از موثرترین روش های ضد بارداری به شمار می روند و در صورت مصرف صحیح تا ۹۸ درصد موثر می باشند . نحوه مصرف دارو : در طول سه ماه اول …

داروهای متداول برای درمان ناباروری | مادرشو

https://madarsho.com/gettingpregnant/infertility/…/داروهای-متداول-برای-درمان-ناباروری

داروهای باروری هنوز اصلی‌ترین درمان برای زنانی است که اختلالات تخمک‌گذاری دارند. برخی از این داروها خوراکی و برخی تزریقی است. این داروها با آزاد کردن هورمون‌هایی عمل می‌کند که تخمک‌گذاری را شروع یا منظم خواهد کرد. استفاده از داروهای تحریک تخمک‌گذاری در کنار روش‌های درمان کمک‌باروری، شانس بارداری را در زنان افزایش می‌دهد. در این مطلب …

انواع قرص های خواب آور و آرام بخش | bioteb web | Pulse | LinkedIn

https://www.linkedin.com/pulse/انواع-قرص-های-خواب-آور-و-آرام-بخش-bioteb-web

۱۵ مرداد ۱۳۹۴ – آرام بخش، خواب آور، ضد تشنج و بی هوش کننده میباشند. باربیتوراتها قوی تر از بنزودیازپین ها میباشند و امروزه عمدتا به عنوان داروی ضد تشنج و القاء کننده بی هوشی مصرف میگردند. • Sodium Amytal) Amobarbital) آموباربیتال • Aprobarbital آپروباربیتال • Butabarbital بوتاباربیتال • Butalbital بوتالبیتال


گرداوری :جدید ۹۶
منبع:www.otaghesabz.blog.ir

جدیدترین و موثرترین داروهای جلوگیری از بارداری

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A