كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خانه » دانلود » جاهای دیدنی و تفریحی و تاریخی شهر تبریز

اطلاعیه سایت

جاهای دیدنی و تفریحی و تاریخی شهر تبریز

به گزارش جدید 96 ،

جاهای دیدنی و تفریحی و تاریخی شهر تبریز

جاهای دیدنی و تفریحی و تاریخی شهر تبریز

منبع مطلب

جاهای تفریحی و تاریخی شهر تبریز

دیدنیهای تبریز : تبریز، سومین شهر بزرگ ایران است و جدا از بناهای تاریخی و موزه ها، طبیعت سرسبزی نیز به خصوص در بهار و تابستان دارد. یعنی فصل هایی که دیگر از سرما چندان خبری نیست.

بازار تبریز

یکی از دیدنیهای تبریز که قدم زدن در آن خود سفری است به دل تاریخ، بازار تبریز است. بازاری که به بزرگترین بازار مسقف جهان شهره است و حجره ها، سراها و تیمچه های زیادی دارد. بازار تبریز که هر بخشش مختص کسب و کاری است و به خصوص بازار فرش آن بسیار پررونق است، مغازه های زیادی دارد. بازار بلورفروشان، شیشه گران و کفش دوزان از جمله جاهای دیدنی بازار است که دیدنشان خالی از لطف نیست.

دیدنیهای تبریز

دیدنیهای تبریز

میدان شهرداری یا ساعت

یکی دیگر از دیدنیهای تبریز که هم می‌توان در اطرافش نشست و هم از موزه اش دیدن کرد، میدان ساعت است. میدان شهرداری یا ساعت در مقابل کاخ شهرداری تبریز معروف به ساختمان ساعت واقع شده. تبریزی ها به این میدان ساعات قاباغی یا جلوی ساعت می‌گویند. کاخ شهرداری ساعتی به‌ارتفاع ۳۰٫۵ متر دارد که هر ۱۵ دقیقه یک‌بار، گذشت زمان را به گوش مردم تبریز می‌رساند. نقشه ساختمان شبیه طرح عقابی درحال پرواز است و شبیه ساختمان‌های آلمان، قبل از جنگ جهانی دوم است. تنها موزه شهرداری ایران نیز شامل تالارهای دوربین قدیمی، فرش، هنرهای معاصر، خط و.. در کاخ شهرداری قرار دارد. دیدار از کاخ شهرداری که شهردار و شورای شهر ساکن برخی اتاق‌هایش هستند، آزاد است. در کنار این ساختمان موزه آتش نشانی قرار گرفته.

دیدنیهای تبریز

دیدنیهای تبریز

موزه قاجار

یکی از قشنگ‌ترین موزه‌های تبریز، موزه قاجار است. موزه قاجار که پیش از این خانه امیرنظام گروسی، از رجال سیاسی دوره ناصرالدین شاه بوده، عمارتی زیبا با حیاطی پر از گل دارد و سفری است به دوره قاجار. این موزه بخش های مختلفی دارد، یک تالار آن مخصوص پول و سکه‌های دوره قاجار است، تالاری دیگر مختص ظرف و ظروف، تالاری برای کاشی های رنگارنگ، تالاری برای تفنگ و اسلحه و تالاری برای ساز و تالارهایی هم برای وسایل دیگر. موزه‌ قاجار در یکی از محله‌های قدیمی تبریز به نام ششگلان قرار دارد. خیابانی که می‌توان خانه‌های قدیمی زیادی در آن پیدا کرد. مقبره الشعرا که مدفن بیش از ۴۰۰ شاعر نامدار ایرانی از جمله شهریار، قطران و اسدی طوسی است در این خیابان قرار گرفته.در این موزه که به عنوان دومین موزه تاریخی ایران پس از موزه ملی تهران شناخته می‌شود، آثار متعلق به دوران پیش از اسلام و دوران اسلامی به نمایش گذاشته شده‌است.

دیدنیهای تبریز

موزه آذربایجان

موزه آذربایجان از ۳ سالن به مساحت ۸۰۰ متر مربع و سالن مخصوص نمایش سکه‌ها و مهرهای تاریخی ایران در طبقهٔ اول تشکیل شده است.

در طبقه همکف موزه آذربایجان، آثار و اشیای تاریخی مربوط به دوران پیش از تاریخ و دوران پیش از اسلام گردآوری شده‌اند که سفال‌های مربوط به تپه اسماعیل‌آباد با هفت هزار سال قدمت، از تاریخی‌ترین آثار این بخش به‌شمار می‌روند.

قدیمی‌ترین آثار طبقهٔ اول موزه آذربایجان مربوط به سده چهارم هجری و شهر نیشابور است که از مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها می‌توان به استفاده از خط کوفی، استفاده نقش‌های اسلیمی و استفاده از لعاب سفید در این آثار اشاره کرد. ظروف سفالی مربوط به دوره ایلخانان و قفل رمزی مربوط به سده ششم هجری نیز از دیگر آثار تاریخی این بخش محسوب می شود.

در سالن سکه‌ها و مهرهای تاریخی ایران نیز قدیمی‌ترین سکه‌های ضرب‌شده در ایران از دوره هخامنشیان تا دوره قاجاریان به نمایش درآمده‌اند. همچنین نمونه‌هایی از مهرهای تاریخی ایران در این بخش قرار گرفته‌اند.

مجسمه‌های ساخته‌شده توسط احد حسینی در طبقه زیرزمین موزه آذربایجان نگهداری می‌شوند. این مجسمه‌ها دید عمیقی نسبت به سرگذشت و اخلاق انسان در طول سده‌های گذشته و به خصوص سده بیستم دارند.
بخش سنگ‌نگاره‌های تاریخی، جدیدترین بخش موزه آذربایجان است که در طبقه زیرزمین این موزه قرار گرفته‌است. در این بخش مجموعه‌ای از پیکره‌های انسانی، سنگ گورها، سنگ‌های کتیبه‌دار، قوچ‌های سنگی و مجسمه‌های سنگی به نمایش گذاشته شده‌اند.

دیدنیهای تبریز

دیدنیهای تبریز

موزه عصر آهن

سایت موزه عصر آهن یکی از شگفت آورترین موزه های کشور بوده که مردگانی با قدمت چهار هزار سال در آن همراه با لوازم زینتی شان خفته اند.

سال ۷۶ اولین باری بود که این گورستان با چنین شهرت جهانی بر اثر یک عملیات خاکبرداری ساده در جوار مسجد کبود تبریز کشف شد و پس از آن کاوش های باستان شناسی توسط باستان شناسان مطرح کشور بر روی این منطقه انجام گرفت.

پس از تکمیل بررسی های صورت گرفته ۳۸ گور متعلق به دوره عصر آهن در آن کشف شد که اکثر آن ها به صورت جنینی دفن شده بودند و سال ۸۵ سالی بود که بالاخره این سایت موزه به عنوان اولین موزه صحرایی ایران آغاز به کار کرد.

دیدنیهای تبریز

موزهٔ تاریخ طبیعی

موزهٔ تاریخ طبیعی یکی از موزه های شهر تبریزه که در بلوار آزادی قرار گرفته.
پیکرهای تاکسیدرمی جانوارن مختلف متعلق به آذربایجان و سایر نقاط ایران جمع آوری شده و پس از گذراندن مراحلی در بخش های گوناگون موزهٔ تاریخ طبیعی به نمایش گذاشته شده است. همچنین پیکرهای کامل پرندگان، چرندگان، حشرات و خزندگان که برخی شان نادر هستند، در این موزه به نمایش درآمده است.

دیدنیهای تبریز

باغ ائل گولی

نمی‌شود تبریز رفت و به باغ ائل گلی یا استخر شاه سر نزد. ائل گلی که یکی از شلوغ‌ترین و پرطرفدارترین جاهای گردشگری تبریز است، مخصوصا در شب مشتاقان زیادی را به سوی خود جلب می‌کند. این باغ در حقیقت کاخی است که وسط استخری بزرگ قرار گرفته و به شکل جزیره درآمده است. ساخت اولیه استخر به دوران آقا قویونلوها برمی‌گردد و در دوره های بعد به تدریج تکمیل و به شکل باصفای امروزی درآمده.

دیدنیهای تبریز

دیدنیهای تبریز

پارکهای تبریز

پارک ولیعصر

پارک ولیعصر تبریز یکی از پارکهای زیبا و متفاوت تبریزه. این پارک در ضلع شرقی تبریز و در کوی ولیعصر، کنار پارک باغلار باغی قرار داره، یکی از ویژگی های متمایز پارک ولیعصر زیبایی معماری و استفاده از حوضچه های آب و آبروها در سرتاسر پارکه. در واقع معماری پارک ولیعصر، برگرفته از معماری اصیل ایرانی با استفاده از حوض های کوچک در سرتاسر پارک و اتصال آنها به هم با استفاده از آبروهاست، که در نهایت به استخر وسط پارک متصل می شن. در این آب نمای هوشمند نور پردازی ۷ رنگ بصورت لیزری و کاملا حرفه ای انجام یافته و جلوه زیبایی از شبهای تبریز رو به نمایش گذاشته.

دیدنیهای تبریز

پارک باغلار باغی

پارک سیاحتی، تفریحی باغلارباغی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهر تبریز احداث شده، یکی از ۳ پارک مهم این شهره (ائل گلی، باغلارباغی و باغ گلستان). درب های ورودی این پارک، همه روزه در ساعت ۱۶ باز می شه و در ساعت ۲۴ بسته میشه و عده زیادی از مردم در این ۸ ساعت، از این پارک استفاده می کنن. پارک باغلارباغی در مجاورت بلوار استاد شهریار و در ضلع شمالی ورودی کوی ولی عصر و جنب «پارک ولی عصر» واقع شده . مجموعه تفریحی باغلارباغی، در میان انبوهی از درختان واقع شده . البته بسیاری از نقاط این مجموعه، چمن کاری شده هستند و روزانه، عدهٔ زیادی از شهروندان تبریزی، باحضور در آن، از فضای زیبای موجود در آن، لذت می برند. این مجموعه باغ وحش هم داره.

دیدنیهای تبریز

پارک آبی

این مجموعه با ساختاری متفاوت و منحصر به فرد اوج هنر و ابتکار را به نمایش گذاشته است و از حیث امکانات و تجهیزات در زمره کاملترین و مجهزترین پارک های آبی جهان قرار گرفته است. از جمله این امکانات می توان به این موارد اشاره نمود:

سرسره های آهسته و مارپیچ
مالتی اسلاید
سرسره چاله فضایی
سرسره های سرعتی تونلی و روباز
سرسره موج ( U شکل)
سرسره های ران اوت تونلی و روباز ( ویژه افرادی که شنا بلد نیستند.)
سرسره های مخصوص کودکان
رودخانه ای به طول ۱۷۰ متر و عرض ۳ متر
استخر موج با ۲۴ مدل موج گوناگون
استخر شنا
استخر و سرسره ویژه کودکان ۳ تا ۷ سال
استخر و سرسره ویژه کودکان ۷ تا ۱۲ سال
استخر فرود سرسره ها
سونا و جکوزی
تونل های وحشت
فست فود و کافی شاپ

دیدنیهای تبریز

آدرس پارک آبی:شهرک یاغچیان-خیابان توحید-بعد از مخابرات -جنب پارک اوشاخلار باغچاسی

مجموعه سورتمه سواری

بزرگ ترین و نخستین مجموعه سورتمه سواری شمال غرب کشور با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری تبریز طراحی و راه اندازی شده است. طول مسیر سورتمه تبریز ۴۵۰ متر می باشد که به دو صورت کابین های یک و دو نفره طراحی شده و چشم انداز زیبای تبریز در طول مسیر حرکتی کابین ها برای استفاده کنندگان از این مجموعه جذابیت های خاص خود را خواهد داشت.

دیدنیهای تبریز

بوستان بزرگ تبریز

بوستان بزرگ تبریز، بزرگ ترین مجموعه تفریحی شهر تبریزه که هم اکنون بخش هایی از آن به بهره برداری رسیده. این بوستان در شمال غرب شهر و در محل پیشین زمین های کشاورزی ساخته می شه که حدود ۸ کیلومتر مربع وسعت داره. رودخانه های تلخه رود و مهران رود از این منطقه عبور می کنن. بوستان بزرگ تبریز شامل مجموعه های متعددی نظیر پیست های اتومبیل سواری، اسب سواری و دوچرخه سواری، دریاچه های قایق رانی، رستوران، سالن های سرپوشیده تفریحی، شهربازی و هتل خواهد بود.

دیدنیهای تبریز

مکانهای گردشگری تبریز

تله کابین کوه عینالی

تله کابینی که بعد از تکمیل فاز دو و سه آن به طولانی ترین تله کابین کشور تبدیل می‌شود، اما حالا می‌توان سوار بر کابین های فاز یک آن از بین کوه های عینالی گذشت و طبیعت کوهستانی اطراف را دید. در ایستگاه دوم تله کابین، کافه ها و رستوران های مجموعه قرار دارند و از دیگر جاذبه های اطرافش می‌توان به منطقه پرورش شترمرغ و آبشار مصنوعی اشاره کرده. بر فراز کوه عون بن علی بقعه‌ای منسوب به دو تن از فرزندان حضرت علی (ع) به نام‌های عون بن علی و زید بن علی واقع شده.

دیدنیهای تبریز

از دیدنیهای تبریز خانه مشروطه

اگر دلتان می‌خواهد بدانید محل تصمیم گیری سران مشروطه کجا بوده، باید راه خانه مشروطه را در پیش بگیرید. این خانه که برجسته‌ترین چهره‌های مشروطه از جمله ستارخان، باقرخان، ثقه‌الاسلام تبریزی و حاجی میرزا آقافرشی در آن جمع می‌شدند، محل نگهداری اسناد دوره مشروطه است.

دیدنیهای تبریز

مسجد کبود

تبریز، مساجد زیادی دارد، اما یکی از دیدنی‌ ترین آنها مسجد کبود یا مسجد جهانشاه است.مسجدی که به خاطر کاشی کاری های فیروزه ای رنگش به فیروزه اسلام هم مشهور است. مسجد کبود تنها بنایی است که از دورە‌ فرمانروایی قراقویونلوها در پایتخت آن‌ها، یعنی تبریز، باقی مانده است.زیبایی‌های این مسجد آنقدر زیاد است که پس از گذشت قرن‌ها و صدماتی که به آن وارد شده، هر انسان صاحب ذوقی را متحیر و مبهوت می‌سازد. بارزترین ویژگی مسجد کبود و شهرت زیادش بیشتر به خاطر کاشی‌کاری معرق و تلفیق آجر و کاشی و اجرای نقوش پرکار است که هم در داخل و هم در خارج آن مشهود است.

دیدنیهای تبریز

دیدنیهای تبریز

مکانهای تاریخی تبریز

مسجد ثقه الاسلام

این مسجد در خیابان دارایی جنب صاحب الامر واقع شده و در دوره قاجار و در سال ۱۲۶۵ هجری شمسی تکمیل شد و امامت آن با مرحوم میرزا محمد شفیع ثقه الاسلام پیشوای شیعه شد.

در سال ۱۲۹۱ هجری شمسی از طرف شرقی مسجد یک طاق به مسجد افزوده شد و مسجد زمستانی دیگر در جانب شرقی مسجد احداث کردند و در سال ۱۳۱۰ هجری شمسی ثقه الاسلام به واسطه شکست فاحشی که در آن طاقهای جدیدالاحداث و مسجد زمستانی واقع شده بود مجدداً این فضاها را برداشته و به وسعت مسجد افزود.

در حال حاضر این مسجد با ۲۰ ستون سنگی و ۳۴ گنبد آجری یکی از بزرگترین مساجد تبریز است.

دیدنیهای تبریز

مقبره استاد شهریار

آرامگاه این شاعر نامی کشورمان در یکی از گورستان‌های تاریخی شهر تبریز به نام مقبره‌الشعرا است که در محلهٔ سرخاب واقع شده‌است.هم ‌اکنون در پیرامون تکیه حیدر در تقاطع خیابان‌های ثقةالاسلام و عارف شهر تبریز قرار گرفته، بیش از ۴۰۰ شاعر، عارف و رجال نامی ایران و کشورهای منطقه از ۸۰۰ سال پیش به ترتیب از حکیم اسدی طوسی تا استاد شهریار، یکی پس از دیگری در اینجا به خاک سپرده شده‌اند و از دیدنیهای تبریز میباشد.

دیدنیهای تبریز

ارگ تبریز (علی شاه)

ارگ تبریز (علی شاه) نام یکی از بناهای تاریخی تبریز است. این ارگ یکی از بلندترین دیوارهای تاریخی کشور و نماد شهر تبریز است و در مرکز شهر تبریز، در ضلع جنوبی تقاطع خیابان امام خمینی و فردوسی قرار دارد.
ارگ تبریز توسط خواجه تاج الدین علی شاه بنا شده است. این بنا براثر زمین لرزه و گذر زمان تا حدودی تخریب شده است.
در محوطهٔ ارگ، آثار تاریخی ارزشمندی همچون «مدرسهٔ نجات» که به عنوان یکی از نخستین مدارس ایران به شمار می رفت

دیدنیهای تبریز

حمام نوبر

حمام نوبر مربوط به دوره قاجار است و در تبریز، تقاطع خیابان امام وتربیت واقع شده است . در حال حاضر این مکان بازسازی شده و به سفره خانه سنتی شهریار تبدیل شده است.

دیدنیهای تبریز

کلیسای مریم مقدس

کلیسای مریم مقدس بزرگترین و قدیمیترین کلیسای تبریز است و مراسم بزرگ ملی مذهبی مسیحیان در این کلیسا برگزار می شود. این کلیسا در محلهٔ دیک باشی میدان نماز، کوروش کبیر سابق تبریز قرار دارد و یکی دیگر از دیدنیهای تبریز است.

دیدنیهای تبریز

 کلیسای کاتولیک ها (عذرای توانا)

کلیسای کاتولیک ها (عذرای توانا) متعلق به مسیحیان کاتولیک ایران است. این بنا در سال ۱۲۹۱ خورشیدی احداث شده و نمای آن آجری می باشد. طول کلیسای کاتولیک ها ۳۰ متر و عرض آن ۱۵ متر است و برج ناقوس کلیسا در بالای بالکن کوچکی قرار گرفته است. این کلیسا برای اجرای مراسم و جشن های کاتولیک ها مورداستفاده قرار می گیرد و یکی از دیدنیهای تبریز است.

دیدنیهای تبریز

 برج خلعت پوشان

این برج سه طبقه در ۱۰ کیلومتری جاده تبریز- تهران قرار دارد که این برج آجری منشوری به برج خلعت پوشان مشهور است.

این بنا در اواخر دوره صفویه احداث شده است و در زمان قاجار خلعت اهدایی شاهان برای حاکمان آذربایجان در این برج بر دوش آنها انداخته می شد.

طبقه اول و دوم سرپوشیده و طبقه سوم بدون سقف است، آخرین مراسم خلعت پوشان در سال ۱۳۳۰ هجری قمری در زمان حکمرانی صمدخان مراغه ای انجام گرفته است. در سال های اخیر دانشگاه تبریز این بنا را مرمت کرده است.

دیدنیهای تبریز

حرف تاره

معروف ترین جاهای دیدنی تبریز با آدرس و عکس – وبلاگ پین …

https://www.pintapin.com/blog/جاهای-دیدنی-تبریز-با-آدرس-و-عکس/

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ – وقتی اسم تبریز را می‌شنوید یاد چی می‌افتید؟ سرما؟ یا مشروطه؟ یا جایی که طبیعت بکری مثل جنگل‌های ارسباران را در خود جای داده است؟ تبریز، سومین شهر بزرگ ایران است و جدا از بناهای تاریخی و موزه ها، طبیعت سرسبزی نیز به خصوص در بهار و تابستان دارد. یعنی فصل هایی که دیگر از سرما چندان خبری نیست. در سفر …

۱۰ جاذبه گردشگری تبریز که نباید از دست دهید! – برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/…/۱۰-جاذبه-گردشگری-تبریز-که-نباید-از-دست-دهید

۴ آذر ۱۳۹۶ – تبریز، یکی از آن شهرهایی است که اتفاقات تاریخی زیادی را به چشم دیده است، فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده و خلاصه این که این شهر یک تاریخ زنده است. … اینجا جاذبه های گردشگری تبریز را به شما معرفی کنیم تا اگر خواستید برای تعطیلات بعدی به تبریز سفر کنید بدانید که به چه مکان های دیدنی سر بزنید.

دیدنیهای تبریز | جاهای تفریحی و تاریخی شهر تبریز

harfetaze.com › گردشگری › ایرانگردی

۱۴ ساعت پیش – دیدنیهای تبریز : تبریز، سومین شهر بزرگ ایران است و جدا از بناهای تاریخی و موزه ها، طبیعت سرسبزی نیز به خصوص در بهار و تابستان دارد. یعنی فصل هایی که دیگر از سرما چندان خبری نیست.

جاهای دیدنی تبریز | معرفی جاذبه های گردشگری ایران

seeiran.ir › جاهای دیدنی تبریز

جاهای دیدنی تبریز شامل جاذبه های طبیعی ، جاذبه های تاریخی ، جاذبه های مذهبی و جاذبه های تفریحی می باشد که میتوان از موزه ها ، عمارت های تاریخی ، پارک ها و بوستان … هتل پارک تبریز در مرکز شهر تبریز واقع شده است و با بیش از نیم قرن سابقه در صنعت هتلداری استان آذربایجان شرقی یکی از قدیمی ترین هتل های این شهر محسوب می شود.

لیست گردش و سفر اماکن دیدنی تبریز – همگردی

hamgardi.com/list/show-places/Category-Tourism/SubCategory-113/…/City-35

تله کابین عون بن علی و یا عینالی، یکی از پروژه های در دست اجرا در شهر تبریزه، که پس از تکمیل، طولانی تربن تله کابین کشور خواهد شد. این پروژه بخشی از پ… دریاچه ائل گلی ( شاهگلی) · دریاچه-ائل-گلی—شاهگلی-. امتیاز کاربران (از ۳ رای) ۷٫ آذربایجان شرقی – تبریز بلوار ملکی، پارک ائل گلی. شاه گلی یکی از مهم ترین گردشگاه …

جاذبه های گردشگری تبریز – جاهای دیدنی تبریز / راهنمای سفر …

www.alamto.com › گردشگری › جاذبه های توریستی

۲۰ خرداد ۱۳۹۵ – باغ گلستان تبریز: این باغ که پارک ملی هم نامیده می شود در میدان هنرستان واقع شده و یکی از مراکز تفریحی شهر به شمار میرود . مساحت آن ۵۳۰۰۰متر مریع می باشد. این باغ در محل قبرستان قدیمی در حدود ۶۰ سال پیش ساخته شده است و در آن استخر ها و حوض های متعدد که توسط درختان و چمنها احاطه شده اند فراوان دیده میشود.

جاذبه های گردشگری زیبای شهر تبریز – نمناک

namnak.com/شهر-تبریز.p45318

مکان های دیدنی شهر تبریز. شهر تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر، بزرگ ترین شهر منطقهٔ شمال غرب ایران و مناطق آذری نشین بوده و مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می شود. جمعیت تبریز در سال ۱۳۹۰ خورشیدی بالغ بر ۱٬۴۹۴٬۹۹۸ نفر بوده که …

جاذبه های گردشگری تبریز – سایت گردشگری آذربایجان شرقی

www.makanbin.com/azarbaijansharghi/?p=712

جاذبه های گردشگری تبریز جاذبه های طبیعی تبریز دیدنی های تبریز جاهای دیدنی تبریز سایت گردشگری تبریز جاذبه های توریستی تبریز نقشه گردشگری تبریز. … تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی با مساحتی حدود ۱۲۰۰ کیلومتر مربع، پس از تهران و مشهد سومین شهر بزرگ ایران است. جمعیت تبریز بالغ بر ۱٬۵۷۹٬۳۱۲ (سرشماری …

بهترین نقاط تبریز برای گردش و عکاسی در نوروز (قسمت اول) …

https://www.kojaro.com/2016/3/6/117615/tabriz-touristic-places-1/

۲۱ اسفند ۱۳۹۴ – شهر تبریز یکی از مهم‌ترین شهرهای کشور با پیشینه غنی تاریخی و فرهنگی است که به لحاظ گردشگری، اکوتوریسم و نیز تنوع مکان‌های تاریخی و تفریحی بسیار مستعد است. ۱. موزه‌ها. موزه قاجار. اگر علاقه‌مند به تاریخ یا بازدید از مکان‌های تاریخی هستید، موزه قاجار یکی از بهترین گزینه‌ها در شهر تبریز به شمار می‌رود.

جاهای دیدنی تبریز | خوشبختی یعنی

۱۰۰raz.com/tag/جاهای-دیدنی-تبریز/

تبریز، با بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفرجمعیت دومین شهر صنعتی کشور و سومین شهر پرجمعیت ایران است. ارتفاع تبریز از سطح دریا ۱۳۴۰ متر است و با وسعتی حدود ۱۱۸۰۰ کیلومتر مربع در قلمرو میانی خطه آذربایجان و در قسمت شمال شرقی دریاچه ارومیه و ۶۱۹ کیلومتری غرب تهران قرار گرفته است… مردم تبریز، همانند اکثر مردم …

معرفی مکان های دیدنی شهر تبریز – آپارات

https://www.aparat.com/v/jtGR0/معرفی_مکان_های_دیدنی_شهر_تبریز

۱۹ بهمن ۱۳۹۳ – تبریز دایرکتوری مکان های دیدنی و تفریحی شهر تبریز، موزه ها، هتل ها، رستوران ها، فروشگاه ها، مراکز پزشکی و درمانی، خدمات ساختمانی و به طور کلی هر مکانی.

زیبایی‌های تبریز مسافران را مجذوب می‌کند/ معرفی نقاط …

https://www.mehrnews.com/…/زیبایی-های-تبریز-مسافران-را-مجذوب-می-کند-معرفی-نق…

۵ فروردین ۱۳۹۴ – ولی اگر بخواهید با خودروی شخصی خود مسافرت کنید در دسترس‌ترین و امن‌ترین مسیر جاده‌ای برای رسیدن به تبریز بزرگراه پیامبر اعظم(ص) است. نگاهی به دیدنی ها و آثار تاریخی این شهر بدون شک شما را به طرفداران سفر به تبریز تبدیل می کند. مسجد کبود؛ فیروزه اسلام به قدمت تبریز کهن. این بنا در مرکز شهر تبریز …

اماکن تاریخی تبریز کدامند؟ + عکس – نظاره – مجله سفر و …

www.nezare.com › ایرانگردی › آذربایجان شرقی

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ – شهر تبریز با دارا بودن ۸۰۰ مکان تاریخی و با قدمت، آن را به یکی از مراکز اجتماع خانه های قدیمی و تاریخی تبدیل کرده است که باعث می شود ما نتوانیم همه آن ها ر.

تصاویر برای جاهای تفریحی و تاریخی شهر تبریز

نتیجه تصویری برای جاهای تفریحی و تاریخی شهر تبریز

نتیجه تصویری برای جاهای تفریحی و تاریخی شهر تبریز

نتیجه تصویری برای جاهای تفریحی و تاریخی شهر تبریز

نتیجه تصویری برای جاهای تفریحی و تاریخی شهر تبریز

نتیجه تصویری برای جاهای تفریحی و تاریخی شهر تبریز

تصاویر بیشتر برای جاهای تفریحی و تاریخی شهر تبریز

گزارش تصاویر

تصاویری از شهر تبریز – بیتوته

www.beytoote.com/iran/tafrihi/city-abriz.html

مجموعه: مکانهای تفریحی ایران. تصاویری از شهر تبریز. تصاویری از شهر تبریز. نمای سراسری از تبریز. تصاویری از شهر تبریز. شهرک رشدیه. تصاویری از شهر تبریز. پل کابلی تبریز. تصاویری از شهر تبریز. تبریز، فیروزه جهان اسلام گؤی مچید (مسجد کبود). تصاویری از شهر تبریز. تبریز بهشت عدن. تصاویری از شهر تبریز.

فهرست جاذبه‌های گردشگری استان آذربایجان شرقی – ویکی‌پدیا …

https://fa.wikipedia.org/wiki/فهرست_جاذبه‌های_گردشگری_استان_آذربایجان_شرقی

نقاط تاریخی و دیدنی استان آذربایجان شرقی: آسیاب خرابه · بندرشرفخانه · ائل‌گلی · روستای الماس · امامزاده ابراهیم خلیل صوفیان · روستای تاریخی مجارشین · سنگ … تبریز: مرکز و بزرگ‌ترین شهر استان آذربایجان شرقی. شهرستان‌ها · آذرشهر • اسکو • اهر • بستان‌آباد • بناب • تبریز • جلفا • چاراویماق • خداآفرین • سراب • شبستر • عجب‌شیر …

مناطق تفریحی و تاریخی شهر تبریز | توتویو

https://tootoou.com/tourism/مناطق-تفریحی-و-تاریخی-شهر-تبریز

تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است .این شهر، بزرگ‌ترین شهر منطقهٔ شمال‌غرب ایران و مناطق آذری نشین بوده و مرکز اداری ،ارتباطی، بازرگانی، سیاسی،صنعتی،فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می شود . جمعیت تبریز در سال ۱۳۹۰ خورشیدی بالغ بر ۱٬۴۹۴٬۹۹۸ نفر بوده که این رقم با احتساب جمعیت ساکن در …

پورتال شهرداری تبریز – تصاویر پانوراما از اماکن دیدنی تبریز

tabriz.ir/?PageID=281

خانه های تاریخی. خانه ستارخان · خانه شیخ محمد خیابانی · خانه امیر · خانه علی مسیو · خانه پروین اعتصامی · خانه سلماسی. امامزاده ها. امامزاده سید حمزه · بقعه صاحب الامر تبریز · آرامگاه عون ابن علی · بازار بزرگ تبریز · مراکز فرهنگی و اقتصادی · پیشینه تبریز · لیست اولین های شهر تبریز · بافت قدیم تبریز; مشاهیر تبریز. استاد سید محمد …

سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز – جاذبه های توریستی …

tourism.tabriz.ir/?PageID=14

یکی از پل‌های مهم و تاریخی شهر تبریز و تنها گذرگاه ایران به غرب و بخشی از مسیر جاده ابریشم بوده است. این پل دارای ۱۶ دهنه به شکل‌ هلالی و جناغی و طول ۱۰۰ متر و عرض ۵ متر است و اولین بار در سفرنامه متعلق به ونیزی‌ها در دوره شاه اسماعیل صفوی از آن یاد شده است. پل آجی چای در دوره عباس میرزا، توسط حاج سیدحسین‌ تاجر تبریزی تعمیر …

آذربایجان شرقی – لیست جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی – …

aryazamyn.com/pages/iran/state-east-azerbaijan

تاتی نیز در برخی از روستاهای این استان سخن گفته میشود. استان آذربایجان شرقی دارای ۱۲ شهرستان، ۳۱ شهر و ۳۰ بخش، ۱۳۳ دهستان و ۳۱۴۹ آبادی است. شهرستانهای استان آذربایجان شرقی: آذرشهر، اهر، اسکو، بستان آباد، بناب، تبریز، جلفا، چاراویماق، خداآفرین، سراب، شبستر، عجب شیر، کلیبر، مراغه، مرند، ملکان، میانه، ورزقان، هریس، …

معرفی شهر تبریز | دیار اولین ها – کارناوال

https://www.karnaval.ir › آسیا › ایران › استان آذربایجان شرقی › تبریز

۱۰ آبان ۱۳۹۶ – جاذبه های برتر: تبریز جاذبه های تفریحی، تجاری و تاریخی بسیاری را در خود جای داده است که هر ساله خیل عظیمی از گردشگران را به سوی خود جذب می کند. بازار تاریخی تبریز که عنوان بزرگترین بازار سرپوشیده دنیا را یدک می کشد و در میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده، سرآمد دیدنی های تاریخی تبریز است.

اماکن تفریحی و دیدنی تبریز – ایپک پالاس

www.ipakpalace.com/…تبریز/جاذبه‌های…تبریز/…/۲۲۰-اماکن-تفریحی-و-دیدنی-تب…

۲۱ فروردین ۱۳۹۵ – آسیاب خرابه یکى از زیبا ترین مناظر دیدنى آذربایجان شرقى است که در حدود ۲۷ کیلومترى هادى شهر قرار دارد . آبشار سرکند دیزج. این آبشار نه چندان مرتفع در دهستان میشوی جنوبی در فاصله ۲ کیلومتری روستای سرکند دیزج شبستر قرار دارد . آبشار عیش ‌آباد. آبشار عیش ‌آباد یکی از جای ‌های دیدنی استان آذربایجان شرقی …

جاهای دیدنی اطراف تبریز + تصاویر|تور لحظه آخری,تور ارزان …

lasttours.net/post/جاهای-دیدنی-اطراف-تبریز-تصاویر.html

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ – جاهای دیدنی اطراف تبریز + تصاویر لست تورز مرجع تور لحظه آخری,تورارزان,آخرین تورها,تور تایلند,تور ترکیه,تور دبی ,تور کیش,تور قشم ,و تور نوروز ۹۷ و تورهای تابستانی می باشد.

جاهای دیدنی تبریز – جاکاو کاوشگر دیدنیها

iran.jakav.com/tourism/?event=گردشگری-تبریز-گردشگری-آذربایجان-شرقی

شهر تاریخی تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر بزرگ‌ ترین قطب اقتصادی منطقهٔ شمال‌غرب ایران و مناطق آذری‌نشین شناخته می شود.

استان آذربایجان شرقی-اماکن تاریخی و دیدنی استان – بانک …

bank-maskan.ir/az_sharghi/3433/index.aspx

در سرشماری سال ۱۳۸۵ خورشیدی، شهرستان تبریز با جمعیتی بالغ بر ۱٬۵۵۷٬۲۴۱ نفر، پرجمعیت‌ترین و شهرستان چاراویماق با جمعیتی بالغ بر ۳۳٬۹۲۱ نفر، کم‌جمعیت‌ترین شهرستان استان آذربایجان شرقی بوده‌است. همچنین در میان شهرهای استان، کلان‌شهر تبریز با ۱٬۳۷۸٬۹۳۵ نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین و شهر نظرکهریزی با ۱٬۱۸۱ نفر …

دیدنیهای تبریز | جاهای تفریحی و تاریخی شهر تبریز – تپش …

tapeshdigital.ir/دیدنیهای-تبریز-جاهای-تفریحی-و-تاریخی-ش/

۱۳ ساعت پیش – جاهای تفریحی و تاریخی شهر تبریز. دیدنیهای تبریز : تبریز، سومین شهر بزرگ ایران است و جدا از بناهای تاریخی و موزه ها، طبیعت سرسبزی نیز به خصوص در بهار و تابستان دارد. یعنی فصل هایی که دیگر از سرما چندان خبری نیست.

مکان های دیدنی تبریز – Tabriz

shahrimtabriz.blogfa.com/cat-1.aspx

۲۱ فروردین ۱۳۹۲ – تبریز در مجاورت یک خط گسلی قرار دارد که در شمال شرقی این شهر جای گرفته است. شواهد نشان می‌دهد هر ۲۵۰ سال یک‌بار زلزله‌ای مهیب در شهر اتفاق افتاده است. از آخرین زلزله ۲۳۶ سال می‌گذرد و زمین‌شناسان معتقدند که دیر یا زود باید منتظر زلزله شدیدی در این شهر بود؛ زلزله‌ای که تهدیدی برای بناهای تاریخی و فرسوده شهر به …

نقشه گردشگری شهر تبریز

www.eachto.org/index.php/maps/city

شرایط و ضوابط تاسیس موزه · معرفی و ارتباط با امور موزه ها · ساعت بازدید موزه ها و اماکن تاریخی · شهرستان ها · شهرستان آذرشهر · شهرستان اسکو · شهرستان اهر · شهرستان بستان‌آباد · شهرستان بناب · شهرستان تبریز · شهرستان جلفا · شهرستان چاراویماق · شهرستان خداآفرین · شهرستان سراب · شهرستان شبستر · شهرستان عجب‌شیر · شهرستان …

شهریور بهترین زمان سفر به تبریز – وبلاگ اقامت ۲۴ – اقامت ۲۴

https://www.eghamat24.com › خانه › آذربایجان شرقی › تبریز › جاهای دیدنی تبریز

۵ شهریور ۱۳۹۶ – آذربایجان شرقی یکی از استان‌های بکر گردشگری است که از آن بعنوان گنجینه گردشگری ایران یاد می‌شود چراکه صدها روستا و شهر و مکان تاریخی را در خود جای‌داده است.

دیدنی های تبریز | تبریز توریست : گردشگری تبریز

tabriztourist.com/دیدنی-های-تبریز

۱۰ اسفند ۱۳۹۵ – دیدنی های تبریز. برای سهولت گردشگران گرامی تبریز مکان های تاریخی تبریز، جاذبه های گردشگری تبریز، موزه های تبریز، دیدنی های تبریز ، جاذبه های طبیعی تبریز ، دیدنی های اطراف تبریز ، بازار های تبریز، و جاذبه های دیدنی آذربایجان شرقی که در سایت گردشگری تبریزتوریست ثبت شده است را در این صفحه …


گرداوری :جدید ۹۶
منبع:www.otaghesabz.blog.ir

جاهای دیدنی و تفریحی و تاریخی شهر تبریز

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A