سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خانه » اخبار روز » توقف فروش و ثبت خودرو های داخلی و خارجی / ثبت و فروش خودروهای داخلی و خارجی متوقف شد

اطلاعیه سایت

توقف فروش و ثبت خودرو های داخلی و خارجی / ثبت و فروش خودروهای داخلی و خارجی متوقف شد

به گزارش جدید 96 ،

توقف فروش و ثبت خودرو های داخلی و خارجی / ثبت و فروش خودروهای داخلی و خارجی متوقف شد

توقف فروش و ثبت خودرو های داخلی و خارجی / ثبت و فروش خودروهای داخلی و خارجی متوقف شد

منبع مطلب

توقف فروش و ثبت خودرو های داخلی و خارجی / ثبت و فروش خودروهای داخلی و خارجی متوقف شد

با نوسانات افسار گسیخته در بازار ارز، بسیاری از نمایشگاه‌دارن و نمایندگی‌های سطح کشور اقدام به تعطیلی بنگاه‌ها و خودداری از عرضه‌ی خودروهای مختلف کرده‌اند.

سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه‌داران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص وضعیت خرید و فروش خودروهای داخلی و خارجی گفت:

از شهریورماه سال گذشته تا امروز بازار آشفته است و درواقع هرچه زمان می‌گذرد وضعیت بدتر می‌شود و میزان خرید و فروش در صنف ما کاهش پیدا می‌کند. در مورد خودروهای وارداتی که وضعیت مشخص است با توجه به اینکه سایت ثبت سفارش بعد از ۱۰ ماه بسته بودن باز شد اما همچنان وضعیت بازار این خودروها نابسامان است و کسی خودروی خود را نمی‌فروشد. از طرف دیگر این خودروها امروز در دست یک عده محدودی هستند که معلوم نیست از کجا و چگونه توانستند در مدتی که سایت بسته بود یا اکنون که بازار به این شکل است خودرو داشته باشند. هر چند که الان برای خریدن یک خودروی وارداتی از همان اشخاص هم راهکاری وجود ندارد.

این فعال بازار خودرو، درباره‌ی عملکرد سایپا و ایران‌خودرو در روزهای گذشته به خبرنگاران گفت:

در مورد خودروهای تولید داخل نیز وضعیت تا حدودی مناسب بود اما از صبح روز گذشته تا الان، حتی قیمت این خودروها نیز افزایش پیدا کرده است که یکی از دلایل افزایش قیمت، عدم ورود خودرو به بازار از طریق سایپا و ایران خودرو است. این دو شرکت خودروسازی از طریق نمایندگی‌های خود، خودرو را به بازار عرضه می‌کنند اما الان در ۴۸ ساعت اخیر این عرضه خودرو به حداقل رسیده است که به نظر می‌آید بالا رفتن قیمت دلار و عدم ثبات در بازار ارز مهم‌ترین دلیل آن باشد. در روزهای ابتدایی امسال قیمت خودروی داخلی نسبت به اسفندماه مطابق عرف معمول کاهش پیدا کرد اما اکنون خودروهای کارتکس که پلاک نشده‌اند در حال افزایش قیمت هستند. در کشور ما کسی که ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان پول دارد فقط می‌تواند محصولات ایران خودرو و سایپا را بخرد که امروز این امکان دیگر وجود ندارد زیرا نه خودرویی در بازار است و نه قیمت‌ها ثبات دارد.

در خودروهای داخلی، ۲۰۶ تیپ ۲ در ۲۴ ساعت گذشته از ۳۴ میلیون و ۶۰۰ به ۳۵ میلیون و ۵۰۰ رسیده است و یا سوزوکی ویتارا ایران خودرو در ۲۴ ساعت اخیر ۱۰ میلیون افزایش قیمت داشته و به ۱۷۰ میلیون تومان رسیده است. مزدا ۳ نیز با هشت میلیون تومان افزایش ۱۴۸ میلیون معامله می‌شود.

 

 

Renault Talisman

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه‌داران، در خصوص افزایش قیمت خودروهای خارجی گفت:

نمایندگی رنو در ایران تمام خودروهای خود را گران کرده است به طوری که رنو تالیسمان در ۲۴ ساعت اخیر ۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته و به ۲۷۵ میلیون تومان رسیده است. رنو کولئوس نیز با همین مقدار افزایش، ۳۲۰ میلیون تومان معامله می‌شود و یا خودروی سانتافه که سال گذشته همین موقع ۱۹۷ میلیون تومان بود الان ۳۵۰ میلیون معامله می‌شود البته اگر در بازار موجود باشد.

سعید مؤتمنی در خصوص وضعیت خودروهای کار کرده گفت:

در این بخش نیز قیمت دلار اثرگذار بود به طور مثال هیوندای توسان مدل ۲۰۱۰ که سال گذشته ۹۰ میلیون تومان بوده و بایستی قاعدتا امسال قیمت آن کاهش پیدا می‌کرد ۱۱۰ میلیون تومان معامله می‌شود. این در حالی است که کمتر کسی اقدام به فروش خودروی خود در این بازار می‌کند و به قول معروف تا مجبور نباشد خودروی خود را نمی‌فروشد و معامله در این بخش به حداقل رسیده است.

سعید مؤتمنی

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه‌داران در خصوص وضعیت پرداخت مالیات با توجه به رکود بازار، ادعا کرد:

در صنف ما هر چقدر قیمت‌ها بالاتر برود معاملات کمتر می‌شود زیرا قدرت خرید مردم کاهش پیدا می‌کند. امروزه قدرت خرید مردم نسبت به ۶ ماه پیش به شدت کاهش پیدا کرده و دیگر کسی نمی‌تواند خودروی خود را تبدیل به احسن کند اما از آن طرف اداره مالیات کار خودش را انجام می‌دهد و به دنبال کسب درآمد برای دولت است. ما بارها در جلساتی که با آقای تقوی و دیگر مدیران مالیاتی داشته‌ایم اعلام کردیم که مالیات ما را همان لحظه معامله اخذ کنید تا هیچ گونه شک و شبهه‌ای وجود نداشته باشد با توجه به اینکه خودرو تنها کالایی است که به راحتی قاچاق نمی‌شود و به راحتی معاملات آن مشخص و هیچ گونه غشی در مالیات هنگام معامله نمی‌توان صورت داد پس آنلاین مالیات را اخذ کنید.

ما مالیات را حق دولت می‌دانیم و می‌خواهیم به صورت آنلاین پرداخت شود اما متاسفانه رفتار اداره مالیات به گونه‌ای بوده است که امروز برخی از همکاران‌مان به همین دلیل کسب و کار خود را تعطیل کرده‌اند و باعث افزودن چند نفر به خیل بیکاران کشور شده‌اند. با وضعیت بازار ارز و اخذ مالیات، دیگر ادامه کار برای افرادی که محل کسب آنها در صنف ما اجاره‌ای است صرفه اقتصادی ندارد و آنهایی که ملک متعلق به آنهاست نیز فقط برای بیکار نبودن به نمایشگاه خواهند آمد.  فقط از مردم می‌خواهم کاسب‌ها را دعا کنند تا با این وضعیت بازار شرمنده زن و بچه نشوند؛ چک‌هایشان برگشت نخورد و سرمایه‌ای که سالها برایش زحمت کشیده‌اند یک شبه به باد نرود. با توجه به وضعیت جامعه و کاهش قدرت خرید مردم اکثریت به دنبال برند نیستند بلکه به دنبال یک خودروی باکیفیت و ارزان هستند که امروز با این قیمت‌ها دیگر چنین چیزی وجود ندارد.

 منبع: زومیت

کلمات کلیدیآخرین اتومبیل های جهان آخرین اتومبیل های روز آخرین خودرو های جهان آخرین خودرو های روز آخرین ماشین های جهان آخرین ماشین های روز آخرین مدل اتومبیل ۲۰۱۷ آخرین مدل اتومبیل ها آخرین مدل خودرو ها آخرین مدل خودروهای ۲۰۱۷ آخرین مدل ماشین ۲۰۱۷ آخرین مدل ماشین ها اتومبیل آخرین سیستم اتومبیل آخرین سیستم دنیا اتومبیل آخرین مدل اتومبیل آخرین مدل دنیا اتومبیل لاکچری اتومبیل لوکس خارجی اتومبیل های ۲۰۱۷ اتومبیل های لاکشری بهترین ماشین های ۲۰۱۷ اتومبیل های لوکس اخبار ماشین بهترین اتومبیل بهترین اتومبیل ها بهترین اتومبیل های ۲۰۱۷ بهترین اتومبیل های خارجی بهترین خودرو بهترین خودرو ها بهترین خودرو های خارجی بهترین خودروهای ۲۰۱۷ بهترین ماشین بهترین ماشین ها بهترین ماشین های خارجی بهترین مدل اتومبیل بهترین مدل خودرو بهترین مدل ماشین توقف فروش و ثبت خودرو های داخلی و خارجی ثبت و فروش خودروهای داخلی و خارجی متوقف شد چه اتومبیلی بخریم چه خودروی بخریم چه ماشینی بخریم خودرو آخرین سیستم خودرو آخرین سیستم دنیا خودرو آخرین مدل خودرو آخرین مدل دنیا خودرو های لوکس خارجی خودروهای ۲۰۱۷ خودروهای لاکچری خودروهای لاکشری اخبار اتومبیل خودروهای لوکس سریع ترین اتومبیل ها سریع ترین خودرو ها سریع ترین ماشین ها لوکس ترین اتومبیل ها لوکس ترین خودرو ها لوکس ترین ماشین ها ماشین آخرین سیستم ماشین آخرین سیستم دنیا ماشین آخرین مدل ماشین آخرین مدل دنیا ماشین های ۲۰۱۷ ماشین های لاکچری ماشین های لاکشری اخبار خودرو ماشین های لوکس ماشین های لوکس خارجی مجله اتومبیل مجله خودرو مجله ماشین معرفی اتومبیل معرفی اتومبیل های خارجی معرفی خودرو معرفی خودرو های خارجی معرفی ماشین معرفی ماشین های خارجی

توقف فروش و ثبت خودرو های داخلی و خارجی / ثبت و فروش خودروهای داخلی و خارجی متوقف شد

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A