اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خانه » اخبار روز » تاثیر دلار بر بازار گوشت / گوشت گران شد

اطلاعیه سایت

تاثیر دلار بر بازار گوشت / گوشت گران شد

به گزارش جدید 96 ،

تاثیر دلار بر بازار گوشت / گوشت گران شد

تاثیر دلار بر بازار گوشت / گوشت گران شد

منبع مطلب

تاثیر دلار بر بازار گوشت / گوشت گران شد

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اعلام خبر گران شدن گوشت گوسفندی خواستار پیگیری فوری این موضوع شد . گوشت گوسفندی هم اکنون در بازار تهران به قیمت ۴۸ هزار تومان به فروش می رسد و به نظر می رسد قیمت آن افزایش پیدا کند . در روز های آینده قیمت گوشت گوسفندی به ۵۰ هزار تومان خواهد رسید.

رئیس اتحادیه توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی گفت: با نوسانات نرخ دلار انگیزه برای قاچاق گوسفند افزایش یافته که باعث گرانی گوشت قرمز شده است؛ به گونه‌ای که هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ۴۷ تا ۴۹ هزار تومان به دست مشتری می‌رسد.

به گزارش عصرایران، علی‌اصغر ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از هفته گذشته روند افزایش قیمت گوشت قرمز آغاز شده و در این هفته این موضوع ادامه یافت که دلیل اصلی آن قاچاق دام زنده به خارج از مرزها است.

او افزود: با نوسانات نرخ دلار انگیزه برای قاچاقچیان افزایش یافته که اگر در این زمینه تدبیری اندیشیده نشود، روند افزایش قیمت گوشت قرمز ادامه خواهد داشت.

ملکی گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت گوسفند توسط قصابی‌ها ۴۳ تا ۴۴ هزار تومان خریداری می‌شود که با توجه به سود قانونی ۱۰ درصدی برای فروش هر کیلوگرم گوشت، قیمت برای مصرف‌کننده کیلویی ۴۷ تا ۴۹ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی با بیان اینکه روزانه قیمت گوشت افزایش می‌باید، خاطرنشان کرد: دام زنده با توجه به کیفیت ۱۹ تا ۲۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود.

ملکی یادآور شد: طبق قانون افرادی که به واردات گوشت می‌پردازند می‌توانند برابر با میزان واردات انجام شده، دام را از کشور خارج کنند.

وی گفت: حجم قابل توجهی دام قاچاق از مرزهای غربی کشور خارج می‌شود که بازار دام قاچاق ایران کشورهای عراق، ترکیه، روسیه، امارات و قطر هستند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا کمبود دام عاملی شده تا رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها از گوشت وارداتی استفاده می‌کنند؟ گفت: گوشت وارداتی از قیمت کمتری نسبت به گوشت داخلی بهره‌مند است که این موضوع باعث شده واحدهای رستورانی نسبت به استفاده از گوشت وارداتی ترغیب شوند.

ملکی افزود: گوشت وارداتی از لحاظ بهداشت و استاندارد به تائید سازمان‌های نظارتی رسیده اما در بحث کالری و طعم توان رقابت با گوشت داخلی را ندارد.

منبع: عصرایران

کلمات کلیدیافزایش قیمت گوشت افزایش قیمت گوشت گوسفندی تاثیر دلار بر بازار گوشت قیمت گوشت قیمت گوشت گوسفندی کمبود دام در کشور گوشت گوشت گران شد گوشت گوسفندی گوشت گوسفندی گران می شود

تاثیر دلار بر بازار گوشت / گوشت گران شد

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A